Charles X - La Cavalerie - 1829

Kezdőlicit
€ 1

Adja hozzá kedvenceihez, hogy értersítést kapjon az árverés kezdetekor!

Ilaria Colombo
Szakértő
Ilaria Colombo által kiválasztva

Régi könyvek szakértője, teológiai vitákra szakosodva 1999 óta.

Becslés  € 800 - € 1 000
Catawiki Vevővédelem

A befizetést biztonságban megőrizzük, amíg a termék kézbesítése meg nem történik. Részletek megtekintése

Trustpilot 4.4 | 134994 vélemény

A Trustpilot-on kiváló értékelésű.

Leírás az eladótól

CAVALLERIA DISCIPLINA ÉS CSILLAGOSSÁG MÖGÖTT: AZ ARRENDÁLÁS, MINT A GYÁRTÁSI HÁBORÚ SZÍNKÉPFELVÉTELE
Ez a 1829-ben, IX. Károly alatt kiadott impozáns hivatalos kiadvány az egyik utolsó nagy kísérletét jelenti a francia monarchia részéről arra, hogy a lovasság hagyományos hadi művészetét rendszerszerűen kódolja, épp a politikai és technológiai változások küszöbén, melyek lefaragták volna szerepét. A mű két, különálló, de egymással kiegészítő kötetben tárul fel: normatív szöveg és illusztrációs apparátus egy tökéletes egységet alkotva a teória és gyakorlat között: egyrészt a manőverek szigorú szabályozása, másrészt azok részletes táblázatokban való vizualizálása. Több mint egy egyszerű kézikönyv, ez a hatalom megjelenítésének eszköze, ahol a rend, a hierarchia és a mozgás vizuális és politikai nyelvvé válik.
PIACI ÉRTÉK
A Royale Nyomda (Imprimerie Royale) kiadásának teljes páros példányai jó állapotban, minden táblával együtt általában 700–1,200 euró között mozognak. Különösen friss vagy rangos kötésekkel rendelkező példányok meghaladhatják ezt a sávot. Jelen példány, teljes és jó állapotú, valószínűleg a közép-felső piaci kategóriába tartozik.
FIZIKAI LEÍRÁS ÉS ÁLLAPOT - GYŰJTŐI PÉLDÁNY
2 kötet, félkötetben. Az I. kötet tipografikus szöveggel; a II. kötet több száz, behajtott és egész oldalas rézkarcokon lovasságot, gyakorlatokat, egységek elrendezését és taktikai mozgásokat ábrázoló táblát tartalmaz. Az első oldalon királyi címerrel. Néhány kopás a margón és a gerinccel, fiziológiás sárgulás. Régi könyvek esetén, hosszú történetüknél fogva, előfordulhatnak néhány kisebb hibák, melyek a leírásban nem mindig jelennek meg. Oldalszámok: (4); 2nn; 24; 390; 4nn; (4). (4); 2nn; 8; szöveg nélküli táblák és térképek pigmentáltak.
TELJES CÍM ÉS SZERZŐ
Ordonnance du Roi, du 6 décembre 1829, sur l’exercice et les évolutions de la cavalerie.
Párizs, Imprimerie Royale, 1829.
Károly X, Franciaország Királya.
KÖRNYEZET ÉS JELENTŐSÉG
Az 1829-es ordinancia az egyik utolsó hivatalos francia lovasság-kódex a XIX. század nagy katonai átalakulásai előtt. Ebben megvalósul egy évszázados hagyomány, mely a fegyelemből, a mozgás geometriájából és a hadsereg testének abszolút irányításából áll. A második kötet táblái rendkívüli tisztasággal és pontossággal vizuálisan adnak átja a manőverek összetettségét, így a mű nélkülözhetetlen eszközzé válik tisztek és oktatók számára. Ugyanakkor a háború színházi dimenzióját is tükrözi: a lovasság evolúciói, kódoltan és ábrázolva, hatalom és rend színjátéka lesz. Pár hónappal VIII. Károly bukása előtt (júliavihar, 1830) megjelent e rendelet történelmi dokumentum értéket is képvisel, egy olykor a végét súroló politikai és katonai rendszerről.
KÖSZÖNŐ ÍRÓ ÉLETRAJA
Károly, Franciaország királya 1757-ben született, 1836-ban hunyt el. Ő volt a Bourbon-dinasztia utolsó júliusi monarchiája előtti király, 1824-től 1830-ig uralkodott. Kormányát az autoritás monarchikus hagyományának visszaállítására irányuló kísérlet jellemezte, melynek csúcspontja az 1830-as ordinanciákban érte el bukását. Királyi uralma alatt számos közigazgatási és katonai reformot hajtott végre, köztük ennek a lovas-kodifikációnak a kidolgozását is.
NYOMTATÁSTÖRTÉNET ÉS KÖZEGYJELENTÉS
Az Imprimerie Royale által nyomtatott mű a francia állam hivatalos termeléséhez tartozott, melyet a hadsereg eszközeinek szántak. Ezek a kiadások a magas tipográfiai minőség és a metszetek precízsége jellemzi; főként tiszteknek és katonai intézményeknek adták ki őket. A szöveges kötet és a táblákat tartalmazó kötet közötti megkülönböztetés a technikai és hadi kézikönyvek éveken át bevett szerkesztési gyakorlata volt.
BIBLIOGRÁFIA ÉS REFERENCIÁK
BNF Catalogue général: Ordonnance du Roi… sur la cavalerie, Paris, Imprimerie Royale, 1829 (teljes kötetek megegyezéséhez ellenőrizendő bejegyzés).
WorldCat/OCLC: a 1829. december 6-i Ordinanciák kiadásai, szöveg és atlasz táblákkal.
Service historique de la Défense (France): Károly X lovas-cségesi ordinanciái (6. szakasz: lovasság, 1829) gyűjteménybe vett példányai.
ICCU/OPAC SBN: a Francese középkori hadviselési szabályzatok francia kiadásainak rekordjai (a 1829-es kiadás konkrét ellenőrzése szükséges).

Az eladó története

Luxus Könyvek: A go-to útmutató a irodalmi kincsek megszerzéséhez! Belevágva a ritka és örökérvényű nyomtatott művek gyűjtésének izgalmas útjába? Itt van a szemtanú gyors összefoglalója, a „Gyűjtő Zsírkártyája”, hogy ne csak lapozz, hanem értéket is gyűjts: 1. Kiadás és ritkaság: A ritkaság a játék neve. Első kiadások, limitált példányszámok, és olyan könyvek, amelyek látványos illusztrációkkal vagy lenyűgöző kötésekkel büszkélkedhetnek? Tekintsd őket a gyűjtővilág VIP-jeinek. 2. Állapot és méret: Képzeld el – egy példány végig megőrzött, kopásoktól mentes állapotban. Most forgassuk fel a kártyákat: kopás, elszíneződés – ők a gonoszok itt. És ne felejtsd el felmérni a méreteket, mert a könyv mérete is számít a gyűjtők univerzumában. 3. Hitelesség: A hamisítványok és másolatok világában a könyv hitelességének igazolása a szuperhős lépésed. Szakértői vizsgálat és hitelesítés – megbízható segítőid ebben a küldetésben. 4. Származás (provenance): Kivel volt együtt a könyv előtted? Ha a könyv híres személyekkel kapcsolódott össze vagy történelmi események kereszttűzében járt, az értéke az egekbe szökik. Minden könyvnek megvan a maga története, de néhányé nagyobb dobás. 5. Kérés és piaci trendek: A könyvek értékeit tekintsd úgy, mint az irodalmi világ tőzsdéjét. Maradj éber a gyűjtői trendek és piaci mozgások terén, hogy kiaknázhasd az érték hullámait. 6. Tárgykör: Néhány téma olyan, mint a jó bor – idővel csak jobb lesz. Merülj el olyan témákban, amelyek időtálló vonzerővel bírnak, vagy lovagolj a kulturális és történelmi relevancia felé, amely most bontakozik. 7. Kötés és dizájn: A szépség nem csak a külsőn múlik. Bonyolult kötéseket, lenyűgöző fedeleket és illusztrációkat – ezek a kiegészítők, amelyek a gyűjtemény szemében a kifutóra készítik a könyvet. 8. Kapcsolati példányok: Személyes érintésű könyvek – legyen szó a szerzővel való kapcsolatról vagy hírességhez fűződő kötődésről – megnövelik a történeti hatást. Egy könyv egy backstory-vel? Számíthatsz rá. 9. Befektetési potenciál: Szenvedély az motor, de néhány gyűjtő a jövőbeli hozamokra is vadászik. Megjegyzendő azonban, hogy a könyvpiac olyan kiszámíthatatlan lehet, mint egy cselekménycsavar. 10. Szakértői tanács: Új vagy a játékban? Ne menj egyedül. Kérj tanácsot a könyv-guruktól, járj könyvvásárokon, és csatlakozz gyűjtői közösségekhez. Mi, a Luxus Könyvek, a ritka könyvek galaxisának Yodái vagyunk, segítve, hogy gyűjteményeid a kifinomultságot és a kulturális tekintélyt sugallják. Mert a ritka könyvek gyűjtése nem csak a dollárjelek körül forog – ez a hagyaték megőrzésének és az irodalmi kincsek felölelésének útja. Boldog gyűjtést!”} }```0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0}
Fordítás a Google Fordító által

CAVALLERIA DISCIPLINA ÉS CSILLAGOSSÁG MÖGÖTT: AZ ARRENDÁLÁS, MINT A GYÁRTÁSI HÁBORÚ SZÍNKÉPFELVÉTELE
Ez a 1829-ben, IX. Károly alatt kiadott impozáns hivatalos kiadvány az egyik utolsó nagy kísérletét jelenti a francia monarchia részéről arra, hogy a lovasság hagyományos hadi művészetét rendszerszerűen kódolja, épp a politikai és technológiai változások küszöbén, melyek lefaragták volna szerepét. A mű két, különálló, de egymással kiegészítő kötetben tárul fel: normatív szöveg és illusztrációs apparátus egy tökéletes egységet alkotva a teória és gyakorlat között: egyrészt a manőverek szigorú szabályozása, másrészt azok részletes táblázatokban való vizualizálása. Több mint egy egyszerű kézikönyv, ez a hatalom megjelenítésének eszköze, ahol a rend, a hierarchia és a mozgás vizuális és politikai nyelvvé válik.
PIACI ÉRTÉK
A Royale Nyomda (Imprimerie Royale) kiadásának teljes páros példányai jó állapotban, minden táblával együtt általában 700–1,200 euró között mozognak. Különösen friss vagy rangos kötésekkel rendelkező példányok meghaladhatják ezt a sávot. Jelen példány, teljes és jó állapotú, valószínűleg a közép-felső piaci kategóriába tartozik.
FIZIKAI LEÍRÁS ÉS ÁLLAPOT - GYŰJTŐI PÉLDÁNY
2 kötet, félkötetben. Az I. kötet tipografikus szöveggel; a II. kötet több száz, behajtott és egész oldalas rézkarcokon lovasságot, gyakorlatokat, egységek elrendezését és taktikai mozgásokat ábrázoló táblát tartalmaz. Az első oldalon királyi címerrel. Néhány kopás a margón és a gerinccel, fiziológiás sárgulás. Régi könyvek esetén, hosszú történetüknél fogva, előfordulhatnak néhány kisebb hibák, melyek a leírásban nem mindig jelennek meg. Oldalszámok: (4); 2nn; 24; 390; 4nn; (4). (4); 2nn; 8; szöveg nélküli táblák és térképek pigmentáltak.
TELJES CÍM ÉS SZERZŐ
Ordonnance du Roi, du 6 décembre 1829, sur l’exercice et les évolutions de la cavalerie.
Párizs, Imprimerie Royale, 1829.
Károly X, Franciaország Királya.
KÖRNYEZET ÉS JELENTŐSÉG
Az 1829-es ordinancia az egyik utolsó hivatalos francia lovasság-kódex a XIX. század nagy katonai átalakulásai előtt. Ebben megvalósul egy évszázados hagyomány, mely a fegyelemből, a mozgás geometriájából és a hadsereg testének abszolút irányításából áll. A második kötet táblái rendkívüli tisztasággal és pontossággal vizuálisan adnak átja a manőverek összetettségét, így a mű nélkülözhetetlen eszközzé válik tisztek és oktatók számára. Ugyanakkor a háború színházi dimenzióját is tükrözi: a lovasság evolúciói, kódoltan és ábrázolva, hatalom és rend színjátéka lesz. Pár hónappal VIII. Károly bukása előtt (júliavihar, 1830) megjelent e rendelet történelmi dokumentum értéket is képvisel, egy olykor a végét súroló politikai és katonai rendszerről.
KÖSZÖNŐ ÍRÓ ÉLETRAJA
Károly, Franciaország királya 1757-ben született, 1836-ban hunyt el. Ő volt a Bourbon-dinasztia utolsó júliusi monarchiája előtti király, 1824-től 1830-ig uralkodott. Kormányát az autoritás monarchikus hagyományának visszaállítására irányuló kísérlet jellemezte, melynek csúcspontja az 1830-as ordinanciákban érte el bukását. Királyi uralma alatt számos közigazgatási és katonai reformot hajtott végre, köztük ennek a lovas-kodifikációnak a kidolgozását is.
NYOMTATÁSTÖRTÉNET ÉS KÖZEGYJELENTÉS
Az Imprimerie Royale által nyomtatott mű a francia állam hivatalos termeléséhez tartozott, melyet a hadsereg eszközeinek szántak. Ezek a kiadások a magas tipográfiai minőség és a metszetek precízsége jellemzi; főként tiszteknek és katonai intézményeknek adták ki őket. A szöveges kötet és a táblákat tartalmazó kötet közötti megkülönböztetés a technikai és hadi kézikönyvek éveken át bevett szerkesztési gyakorlata volt.
BIBLIOGRÁFIA ÉS REFERENCIÁK
BNF Catalogue général: Ordonnance du Roi… sur la cavalerie, Paris, Imprimerie Royale, 1829 (teljes kötetek megegyezéséhez ellenőrizendő bejegyzés).
WorldCat/OCLC: a 1829. december 6-i Ordinanciák kiadásai, szöveg és atlasz táblákkal.
Service historique de la Défense (France): Károly X lovas-cségesi ordinanciái (6. szakasz: lovasság, 1829) gyűjteménybe vett példányai.
ICCU/OPAC SBN: a Francese középkori hadviselési szabályzatok francia kiadásainak rekordjai (a 1829-es kiadás konkrét ellenőrzése szükséges).

Az eladó története

Luxus Könyvek: A go-to útmutató a irodalmi kincsek megszerzéséhez! Belevágva a ritka és örökérvényű nyomtatott művek gyűjtésének izgalmas útjába? Itt van a szemtanú gyors összefoglalója, a „Gyűjtő Zsírkártyája”, hogy ne csak lapozz, hanem értéket is gyűjts: 1. Kiadás és ritkaság: A ritkaság a játék neve. Első kiadások, limitált példányszámok, és olyan könyvek, amelyek látványos illusztrációkkal vagy lenyűgöző kötésekkel büszkélkedhetnek? Tekintsd őket a gyűjtővilág VIP-jeinek. 2. Állapot és méret: Képzeld el – egy példány végig megőrzött, kopásoktól mentes állapotban. Most forgassuk fel a kártyákat: kopás, elszíneződés – ők a gonoszok itt. És ne felejtsd el felmérni a méreteket, mert a könyv mérete is számít a gyűjtők univerzumában. 3. Hitelesség: A hamisítványok és másolatok világában a könyv hitelességének igazolása a szuperhős lépésed. Szakértői vizsgálat és hitelesítés – megbízható segítőid ebben a küldetésben. 4. Származás (provenance): Kivel volt együtt a könyv előtted? Ha a könyv híres személyekkel kapcsolódott össze vagy történelmi események kereszttűzében járt, az értéke az egekbe szökik. Minden könyvnek megvan a maga története, de néhányé nagyobb dobás. 5. Kérés és piaci trendek: A könyvek értékeit tekintsd úgy, mint az irodalmi világ tőzsdéjét. Maradj éber a gyűjtői trendek és piaci mozgások terén, hogy kiaknázhasd az érték hullámait. 6. Tárgykör: Néhány téma olyan, mint a jó bor – idővel csak jobb lesz. Merülj el olyan témákban, amelyek időtálló vonzerővel bírnak, vagy lovagolj a kulturális és történelmi relevancia felé, amely most bontakozik. 7. Kötés és dizájn: A szépség nem csak a külsőn múlik. Bonyolult kötéseket, lenyűgöző fedeleket és illusztrációkat – ezek a kiegészítők, amelyek a gyűjtemény szemében a kifutóra készítik a könyvet. 8. Kapcsolati példányok: Személyes érintésű könyvek – legyen szó a szerzővel való kapcsolatról vagy hírességhez fűződő kötődésről – megnövelik a történeti hatást. Egy könyv egy backstory-vel? Számíthatsz rá. 9. Befektetési potenciál: Szenvedély az motor, de néhány gyűjtő a jövőbeli hozamokra is vadászik. Megjegyzendő azonban, hogy a könyvpiac olyan kiszámíthatatlan lehet, mint egy cselekménycsavar. 10. Szakértői tanács: Új vagy a játékban? Ne menj egyedül. Kérj tanácsot a könyv-guruktól, járj könyvvásárokon, és csatlakozz gyűjtői közösségekhez. Mi, a Luxus Könyvek, a ritka könyvek galaxisának Yodái vagyunk, segítve, hogy gyűjteményeid a kifinomultságot és a kulturális tekintélyt sugallják. Mert a ritka könyvek gyűjtése nem csak a dollárjelek körül forog – ez a hagyaték megőrzésének és az irodalmi kincsek felölelésének útja. Boldog gyűjtést!”} }```0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0}
Fordítás a Google Fordító által

Részletek

Könyvek száma
2
Téma
History
Könyvcím
La Cavalerie
Szerző/ Illusztrátor
Charles X
Állapot
Publication year oldest item
1829
Height
363 mm
Példány
1. kiadás ebben a formátumban, Illusztrált kiadás
Width
242 mm
Nyelv
Francia
Original language
Igen
Kiadó
Paris, Imprimerie Royale, 1829
Kötés
Részben bőr
Extrák
Kihajtható térképek vagy táblák
Oldalak száma
446
OlaszországEllenőrzött
104
Eladott tárgyak
100%
protop

Hasonló tárgyak

Önnek ajánlott:

Könyvek