Ingebern - Chiromantia, Metoposcopia & Physiognomia - 1692

Kezdőlicit
€ 1

Adja hozzá kedvenceihez, hogy értersítést kapjon az árverés kezdetekor!

Ilaria Colombo
Szakértő
Ilaria Colombo által kiválasztva

Régi könyvek szakértője, teológiai vitákra szakosodva 1999 óta.

Becslés  € 800 - € 2 000
Catawiki Vevővédelem

A befizetést biztonságban megőrizzük, amíg a termék kézbesítése meg nem történik. Részletek megtekintése

Trustpilot 4.4 | 134994 vélemény

A Trustpilot-on kiváló értékelésű.

Leírás az eladótól

VENE DELLA MANO, LINEE DELLA FRONTE E DESTINO: CHIROMANTIA, ASTROLOGI É FISIOGNOMISTI
Ez a ritka első kiadás a Chiromantia, Metoposcopia & Physiognomia Curioso-Practica című műből a kártyákat feltáró csaknem példátlan példány, amely a jósló művészetek fennmaradásának kivételes példáját mutatja fel a késő-újkori Európában. A kötetcsoport gyakorlati összefoglalóként jelenik meg, amely arra hivatott, hogy az olvasót megtanítsa arra, hogyan értelmezze az egészséget, a szerencsét és a morális hajlamokat az emberi testen található jelek révén. A kéz, a homlok és az arc szimbolikus felületekként olvashatók, amelyek feltárhatják az egyén jellemét és sorsát. Egy olyan korban, amely a babonás hiedelmek, a gyógyászat és a természettudomány között billegett, ezek a művek tökéletesen testesítik meg a népszerű okkult tudományok kettős vonzerejét.
PIACI ÉRTÉK
A XVII. századi német chiromantia- és fisiognomica-manualek ma viszonylag ritkák a piacon, különösen, ha megfelelően rajzolt illusztrációkkal is megvannak. Hasonló példányok jó állapotban és teljes illusztrációs anyaggal általában 1 200 és 3 500 euró között mozognak, magasabb értékeléseket adva olyan példányokért, amelyek fontos ezoterikus vagy occultista gyűjteményekből származnak.
FIZIKAI LEÍRÁS ÉS ÁLLAPOT
Kolóniája: [7], [12 tábla], 180, [4] pp. Elején metszett címlap, címlap metszett, 12 offsztrációs táblázat a szövegtől elválasztva, díszes kezdetek és fejlécek. Kötés: utólagos teljes pergaménlemez, hátrestaurált. A címlap hátoldalán fakó bélyegző. Néhány ceruzás jegyzet az 98–100. oldalakon. Szkarufek és enyhe foltok, de a lapok általában frissek és jó állapotúak. A szöveg és a metszetek jól olvashatók; a kötés szilárd és stabil. Összességében kiváló példány jó állapotban. Régi könyveknél, több évszázados történettel előfordulhatnak némi hibák, amelyek nem mindig kerülnek feltüntetésre a leírásban.
TELJES CÍM ÉS SZERZŐ
Chiromantia, Metoposcopia & Physiognomia Curioso-Practica, oder Kurtze Anweisung…
Frankfurt am Main, Georg Heinrich Ehrling, 1692.
Johann Ingebern.
KÖRNYEZET ÉS JELENTŐSÉG
Ez a mű a gyakorlati fiziognómia európai hagyományához tartozik, amely olyan diszciplína, amely azt állította, hogy a test külső jegyein keresztül lehet értelmezni az emberi jellemet és sorsot. A metoposcopia – a homlokvonalak olvasása – és a chiromantia k semi-tudományos eszközök voltak, amelyek morális hajlamokat, szerencsét, egészséget és temperamentumot voltak hivatva feltárni. A késői századfordulón ezek a gyakorlatok továbbra is nagy vonzerőt gyakoroltak a művelt közönségre és a népszerű olvasókra egyaránt, az orvostudomány, az asztrológia és a természetes mágia határán helyezkedve. A metszetek rendkívül vonzóvá teszik a kötetet, és a vizuális összetevő erőteljes jelenlétét tanúsítják ezekben a tantételekben.
Szerző életrajza
Johann Ingebern a késői századkör titokzatos német occulta hagyományának viszonylag homályos alakja marad. Neve főként chiromantia és fisiognomica gyakorlati kézikönyveihez kötődik, amelyeket a jósló művészetek iránt érdeklődő közönség számára írtak. Művei a német nyelvű térségben a XVII–XVIII. században kibontakozó populáris ezoterikus tájékozódás vonalába tartoznak.
KIADÁSTÖRTÉNET ÉS KÖZVETÍTÉS
Frankfurtban, 1692-ben, Georg Heinrich Ehrling nyomtatta ezt az első kiadást, amely tükrözi a végső század eleji német nyomtatott irodalomból fakadó jósló manualek iránti üzleti érdeklődést. Frankfurt akkor a kontinens egyik legfontosabb könyvkereskedelmi központja volt, köszönhetően a híres könyvvásárnak, amely elősegítette a tudományos, mágikus és hermetikus szövegek nemzetközi terjedését.
BIBLIOGRÁFIA ÉS HREFERENCIÁK
VD17: Frankfurt-kiadás 1692. kimutatásai.
WorldCat: nemzetközi könyvtárakban feljegyzett példányok.
Caillet, Manuel bibliographique des sciences psychiques et occultes.
Thorndike, History of Magic and Experimental Science.
Wellcome Collection Library, chiromancia és fisiognomika témájú részek.

Az eladó története

Luxus Könyvek: A go-to útmutató a irodalmi kincsek megszerzéséhez! Belevágva a ritka és örökérvényű nyomtatott művek gyűjtésének izgalmas útjába? Itt van a szemtanú gyors összefoglalója, a „Gyűjtő Zsírkártyája”, hogy ne csak lapozz, hanem értéket is gyűjts: 1. Kiadás és ritkaság: A ritkaság a játék neve. Első kiadások, limitált példányszámok, és olyan könyvek, amelyek látványos illusztrációkkal vagy lenyűgöző kötésekkel büszkélkedhetnek? Tekintsd őket a gyűjtővilág VIP-jeinek. 2. Állapot és méret: Képzeld el – egy példány végig megőrzött, kopásoktól mentes állapotban. Most forgassuk fel a kártyákat: kopás, elszíneződés – ők a gonoszok itt. És ne felejtsd el felmérni a méreteket, mert a könyv mérete is számít a gyűjtők univerzumában. 3. Hitelesség: A hamisítványok és másolatok világában a könyv hitelességének igazolása a szuperhős lépésed. Szakértői vizsgálat és hitelesítés – megbízható segítőid ebben a küldetésben. 4. Származás (provenance): Kivel volt együtt a könyv előtted? Ha a könyv híres személyekkel kapcsolódott össze vagy történelmi események kereszttűzében járt, az értéke az egekbe szökik. Minden könyvnek megvan a maga története, de néhányé nagyobb dobás. 5. Kérés és piaci trendek: A könyvek értékeit tekintsd úgy, mint az irodalmi világ tőzsdéjét. Maradj éber a gyűjtői trendek és piaci mozgások terén, hogy kiaknázhasd az érték hullámait. 6. Tárgykör: Néhány téma olyan, mint a jó bor – idővel csak jobb lesz. Merülj el olyan témákban, amelyek időtálló vonzerővel bírnak, vagy lovagolj a kulturális és történelmi relevancia felé, amely most bontakozik. 7. Kötés és dizájn: A szépség nem csak a külsőn múlik. Bonyolult kötéseket, lenyűgöző fedeleket és illusztrációkat – ezek a kiegészítők, amelyek a gyűjtemény szemében a kifutóra készítik a könyvet. 8. Kapcsolati példányok: Személyes érintésű könyvek – legyen szó a szerzővel való kapcsolatról vagy hírességhez fűződő kötődésről – megnövelik a történeti hatást. Egy könyv egy backstory-vel? Számíthatsz rá. 9. Befektetési potenciál: Szenvedély az motor, de néhány gyűjtő a jövőbeli hozamokra is vadászik. Megjegyzendő azonban, hogy a könyvpiac olyan kiszámíthatatlan lehet, mint egy cselekménycsavar. 10. Szakértői tanács: Új vagy a játékban? Ne menj egyedül. Kérj tanácsot a könyv-guruktól, járj könyvvásárokon, és csatlakozz gyűjtői közösségekhez. Mi, a Luxus Könyvek, a ritka könyvek galaxisának Yodái vagyunk, segítve, hogy gyűjteményeid a kifinomultságot és a kulturális tekintélyt sugallják. Mert a ritka könyvek gyűjtése nem csak a dollárjelek körül forog – ez a hagyaték megőrzésének és az irodalmi kincsek felölelésének útja. Boldog gyűjtést!”} }```0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0}
Fordítás a Google Fordító által

VENE DELLA MANO, LINEE DELLA FRONTE E DESTINO: CHIROMANTIA, ASTROLOGI É FISIOGNOMISTI
Ez a ritka első kiadás a Chiromantia, Metoposcopia & Physiognomia Curioso-Practica című műből a kártyákat feltáró csaknem példátlan példány, amely a jósló művészetek fennmaradásának kivételes példáját mutatja fel a késő-újkori Európában. A kötetcsoport gyakorlati összefoglalóként jelenik meg, amely arra hivatott, hogy az olvasót megtanítsa arra, hogyan értelmezze az egészséget, a szerencsét és a morális hajlamokat az emberi testen található jelek révén. A kéz, a homlok és az arc szimbolikus felületekként olvashatók, amelyek feltárhatják az egyén jellemét és sorsát. Egy olyan korban, amely a babonás hiedelmek, a gyógyászat és a természettudomány között billegett, ezek a művek tökéletesen testesítik meg a népszerű okkult tudományok kettős vonzerejét.
PIACI ÉRTÉK
A XVII. századi német chiromantia- és fisiognomica-manualek ma viszonylag ritkák a piacon, különösen, ha megfelelően rajzolt illusztrációkkal is megvannak. Hasonló példányok jó állapotban és teljes illusztrációs anyaggal általában 1 200 és 3 500 euró között mozognak, magasabb értékeléseket adva olyan példányokért, amelyek fontos ezoterikus vagy occultista gyűjteményekből származnak.
FIZIKAI LEÍRÁS ÉS ÁLLAPOT
Kolóniája: [7], [12 tábla], 180, [4] pp. Elején metszett címlap, címlap metszett, 12 offsztrációs táblázat a szövegtől elválasztva, díszes kezdetek és fejlécek. Kötés: utólagos teljes pergaménlemez, hátrestaurált. A címlap hátoldalán fakó bélyegző. Néhány ceruzás jegyzet az 98–100. oldalakon. Szkarufek és enyhe foltok, de a lapok általában frissek és jó állapotúak. A szöveg és a metszetek jól olvashatók; a kötés szilárd és stabil. Összességében kiváló példány jó állapotban. Régi könyveknél, több évszázados történettel előfordulhatnak némi hibák, amelyek nem mindig kerülnek feltüntetésre a leírásban.
TELJES CÍM ÉS SZERZŐ
Chiromantia, Metoposcopia & Physiognomia Curioso-Practica, oder Kurtze Anweisung…
Frankfurt am Main, Georg Heinrich Ehrling, 1692.
Johann Ingebern.
KÖRNYEZET ÉS JELENTŐSÉG
Ez a mű a gyakorlati fiziognómia európai hagyományához tartozik, amely olyan diszciplína, amely azt állította, hogy a test külső jegyein keresztül lehet értelmezni az emberi jellemet és sorsot. A metoposcopia – a homlokvonalak olvasása – és a chiromantia k semi-tudományos eszközök voltak, amelyek morális hajlamokat, szerencsét, egészséget és temperamentumot voltak hivatva feltárni. A késői századfordulón ezek a gyakorlatok továbbra is nagy vonzerőt gyakoroltak a művelt közönségre és a népszerű olvasókra egyaránt, az orvostudomány, az asztrológia és a természetes mágia határán helyezkedve. A metszetek rendkívül vonzóvá teszik a kötetet, és a vizuális összetevő erőteljes jelenlétét tanúsítják ezekben a tantételekben.
Szerző életrajza
Johann Ingebern a késői századkör titokzatos német occulta hagyományának viszonylag homályos alakja marad. Neve főként chiromantia és fisiognomica gyakorlati kézikönyveihez kötődik, amelyeket a jósló művészetek iránt érdeklődő közönség számára írtak. Művei a német nyelvű térségben a XVII–XVIII. században kibontakozó populáris ezoterikus tájékozódás vonalába tartoznak.
KIADÁSTÖRTÉNET ÉS KÖZVETÍTÉS
Frankfurtban, 1692-ben, Georg Heinrich Ehrling nyomtatta ezt az első kiadást, amely tükrözi a végső század eleji német nyomtatott irodalomból fakadó jósló manualek iránti üzleti érdeklődést. Frankfurt akkor a kontinens egyik legfontosabb könyvkereskedelmi központja volt, köszönhetően a híres könyvvásárnak, amely elősegítette a tudományos, mágikus és hermetikus szövegek nemzetközi terjedését.
BIBLIOGRÁFIA ÉS HREFERENCIÁK
VD17: Frankfurt-kiadás 1692. kimutatásai.
WorldCat: nemzetközi könyvtárakban feljegyzett példányok.
Caillet, Manuel bibliographique des sciences psychiques et occultes.
Thorndike, History of Magic and Experimental Science.
Wellcome Collection Library, chiromancia és fisiognomika témájú részek.

Az eladó története

Luxus Könyvek: A go-to útmutató a irodalmi kincsek megszerzéséhez! Belevágva a ritka és örökérvényű nyomtatott művek gyűjtésének izgalmas útjába? Itt van a szemtanú gyors összefoglalója, a „Gyűjtő Zsírkártyája”, hogy ne csak lapozz, hanem értéket is gyűjts: 1. Kiadás és ritkaság: A ritkaság a játék neve. Első kiadások, limitált példányszámok, és olyan könyvek, amelyek látványos illusztrációkkal vagy lenyűgöző kötésekkel büszkélkedhetnek? Tekintsd őket a gyűjtővilág VIP-jeinek. 2. Állapot és méret: Képzeld el – egy példány végig megőrzött, kopásoktól mentes állapotban. Most forgassuk fel a kártyákat: kopás, elszíneződés – ők a gonoszok itt. És ne felejtsd el felmérni a méreteket, mert a könyv mérete is számít a gyűjtők univerzumában. 3. Hitelesség: A hamisítványok és másolatok világában a könyv hitelességének igazolása a szuperhős lépésed. Szakértői vizsgálat és hitelesítés – megbízható segítőid ebben a küldetésben. 4. Származás (provenance): Kivel volt együtt a könyv előtted? Ha a könyv híres személyekkel kapcsolódott össze vagy történelmi események kereszttűzében járt, az értéke az egekbe szökik. Minden könyvnek megvan a maga története, de néhányé nagyobb dobás. 5. Kérés és piaci trendek: A könyvek értékeit tekintsd úgy, mint az irodalmi világ tőzsdéjét. Maradj éber a gyűjtői trendek és piaci mozgások terén, hogy kiaknázhasd az érték hullámait. 6. Tárgykör: Néhány téma olyan, mint a jó bor – idővel csak jobb lesz. Merülj el olyan témákban, amelyek időtálló vonzerővel bírnak, vagy lovagolj a kulturális és történelmi relevancia felé, amely most bontakozik. 7. Kötés és dizájn: A szépség nem csak a külsőn múlik. Bonyolult kötéseket, lenyűgöző fedeleket és illusztrációkat – ezek a kiegészítők, amelyek a gyűjtemény szemében a kifutóra készítik a könyvet. 8. Kapcsolati példányok: Személyes érintésű könyvek – legyen szó a szerzővel való kapcsolatról vagy hírességhez fűződő kötődésről – megnövelik a történeti hatást. Egy könyv egy backstory-vel? Számíthatsz rá. 9. Befektetési potenciál: Szenvedély az motor, de néhány gyűjtő a jövőbeli hozamokra is vadászik. Megjegyzendő azonban, hogy a könyvpiac olyan kiszámíthatatlan lehet, mint egy cselekménycsavar. 10. Szakértői tanács: Új vagy a játékban? Ne menj egyedül. Kérj tanácsot a könyv-guruktól, járj könyvvásárokon, és csatlakozz gyűjtői közösségekhez. Mi, a Luxus Könyvek, a ritka könyvek galaxisának Yodái vagyunk, segítve, hogy gyűjteményeid a kifinomultságot és a kulturális tekintélyt sugallják. Mert a ritka könyvek gyűjtése nem csak a dollárjelek körül forog – ez a hagyaték megőrzésének és az irodalmi kincsek felölelésének útja. Boldog gyűjtést!”} }```0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0}
Fordítás a Google Fordító által

Részletek

Könyvek száma
1
Téma
Ezotéria
Könyvcím
Chiromantia, Metoposcopia & Physiognomia
Szerző/ Illusztrátor
Ingebern
Állapot
Publication year oldest item
1692
Height
161 mm
Példány
1. kiadás ebben a formátumban, Illusztrált kiadás
Width
102 mm
Nyelv
Német
Original language
Igen
Kiadó
Francoforte sul Meno, Georg Heinrich Ehrling, 1692
Kötés
Pergamen
Oldalak száma
204
OlaszországEllenőrzött
104
Eladott tárgyak
100%
protop

Hasonló tárgyak

Önnek ajánlott:

Könyvek