Óra (4) - Papír - 1960-1970

05
napok
20
óra
59
perc
57
másodperc
Kezdőlicit
€ 1
Nincs minimálár
Nincs licit

Catawiki Vevővédelem

A befizetést biztonságban megőrizzük, amíg a termék kézbesítése meg nem történik. Részletek megtekintése

Trustpilot 4.4 | 134994 vélemény

A Trustpilot-on kiváló értékelésű.

Négy kötött könyv az időmérés és órák történetéről német nyelven, a 1960–1970 közötti időszakból, papírból, teljes súly körülbelül 5 kg, illusztrációkkal.

AI-támogatott összefoglaló

Leírás az eladótól

Az időmérés keletkezésének történetéről szóló könyvek.
Német nyelvű időmérés-tudományról és óraszerkezetekről szóló négy könyv.
A fejlődés a korai 13. századtól kezdve vízórákkal és homokórákkal, egészen a huszadik század korai modern koráig atomórákkal és rádióval irányított időmérő műszerekkel tárgyalható. A fejlődéstörténet a kapuőrségre használt óráktól kezdve a házban használható órákig, toronyórákig és speciális, rendkívül pontos órákig terjed, amelyek különféle tudományos és társadalmi célokra szolgáltak.
Részletesen kerülnek bemutatásra a különböző típusú órák, valamint azok eredete regionális és országos szinteken. Műszaki hamisítások, anyagok, restaurálások, óragyártók nevei stb. kerülnek áttekintésre.

1 Die Schwarzwald Uhr: Jüttemann. 1972, 164 oldal. Kötéses könyv, textilborítóval, jó állapotban
2 Uhren: Bassermann Jordan/Bertele, 1969, 519 oldal. Fekete-fehér és színes fotók, kötéses könyv, textilborítóval, jó állapotban
3 Uhren, Burkhardt Kiegeland 1976 143 oldal. Fekete-fehér és színes fotók. Kötéses, jó állapotban
4 Wunderwerk Uhr: C. Jagger, 1977 255 oldal. Fekete-fehér fotók. Kötéses könyv, jó állapotban

Súly kb. 4,5 kg. A fotók a leírás részét képezik.
JóCSomagolással küldve a vevő költségére a Post NL Track & Trace nyomkövetéssel.

Az időmérés keletkezésének történetéről szóló könyvek.
Német nyelvű időmérés-tudományról és óraszerkezetekről szóló négy könyv.
A fejlődés a korai 13. századtól kezdve vízórákkal és homokórákkal, egészen a huszadik század korai modern koráig atomórákkal és rádióval irányított időmérő műszerekkel tárgyalható. A fejlődéstörténet a kapuőrségre használt óráktól kezdve a házban használható órákig, toronyórákig és speciális, rendkívül pontos órákig terjed, amelyek különféle tudományos és társadalmi célokra szolgáltak.
Részletesen kerülnek bemutatásra a különböző típusú órák, valamint azok eredete regionális és országos szinteken. Műszaki hamisítások, anyagok, restaurálások, óragyártók nevei stb. kerülnek áttekintésre.

1 Die Schwarzwald Uhr: Jüttemann. 1972, 164 oldal. Kötéses könyv, textilborítóval, jó állapotban
2 Uhren: Bassermann Jordan/Bertele, 1969, 519 oldal. Fekete-fehér és színes fotók, kötéses könyv, textilborítóval, jó állapotban
3 Uhren, Burkhardt Kiegeland 1976 143 oldal. Fekete-fehér és színes fotók. Kötéses, jó állapotban
4 Wunderwerk Uhr: C. Jagger, 1977 255 oldal. Fekete-fehér fotók. Kötéses könyv, jó állapotban

Súly kb. 4,5 kg. A fotók a leírás részét képezik.
JóCSomagolással küldve a vevő költségére a Post NL Track & Trace nyomkövetéssel.

Részletek

Korszak
1900-2000
Number of objects
4
Anyag
Papír
Clock mechanism
Mechanical
Power reserve
1 day movement
Striking
Not striking
Ország
Németország
Állapot
Jó állapotban - használt, apró kopásnyomokkal
Üzemképes
Igen
Height
15 cm
Width
25 cm
Depth
25 cm
Becsült időszak
1960-1970
Súly
5 kg
Felhúzó kulcs
Igen
Eladó
HollandiaEllenőrzött
490
Eladott tárgyak
97,87%
Magán

Hasonló tárgyak

Önnek ajánlott:

Régiségek és klasszikus bútorok