Mervyn Peake - Titus Alone - 1959-1959

Kezdőlicit
€ 1

Adja hozzá kedvenceihez, hogy értersítést kapjon az árverés kezdetekor!

Simone Grunau
Szakértő
Becslés  € 170 - € 200
Catawiki Vevővédelem

A befizetést biztonságban megőrizzük, amíg a termék kézbesítése meg nem történik. Részletek megtekintése

Trustpilot 4.4 | 135164 vélemény

A Trustpilot-on kiváló értékelésű.

Leírás az eladótól

*Cím:* Mervyn Peake - Titus Alone - Első kiadás 1959 - Eyre & Spottiswoode

*Leírás:*
Mervyn Peake - Titus Alone, első kiadás 1959, Eyre & Spottiswoode, London.

*Állapot:* Jó/Írhatóan jó. Eredeti piros vászonkötés aranyozott címkével a gerincen. A gerincnél halvány barnulás és topp- illetve záró részén enyhe kopás. Lepel oldalai tiszták, könnyű használati nyomokkal és kisebb foltokkal. Nincs portfólióborító.

*Főbb pontok:*
1. *Első kiadás, első nyomás*: A jogvédelmi oldalon szerepel a „FIRST PUBLISHED 1959” felirat + a Billing & Sons Ltd, Guildford, Surrey által nyomtatva.
2. *A szerző által illusztrált*: Peake saját vonalrajzait tartalmazza az egész műben.
3. *Gormenghast trilógia záró darabja*: A Titus Groan és a Gormenghast befejezése.
4. *Tiszta könyvtest:* Az oldalak élénkek, a belső hátsó lapokon csak enyhe fénymérleg. Nincs bejegyzés. Az első belső oldalra egy kis jelölés: „D546”.

Ritka első kiadása Peake utolsó Gormenghast regényének. Kiemelkedő darab a 20. századi fantasy/weird fiction gyűjtőinek számára.

*Dutch Catawiki leírás – másold be ezt:*

*Titel:* Mervyn Peake - Titus Alone - Eerste druk 1959 - Eyre & Spottiswoode

*Omschrijving:*
Mervyn Peake - Titus Alone, eerste druk 1959, Eyre & Spottiswoode, Londen.

*Conditie:* Goed/Zeer Goed. Originele rode linnenband met vergulde titel op de rug. Rug licht verkleurd en met lichte Schade aan boven- en onderkant. Omslag schoon met lichte sporen van gebruik en kleine vlekjes. Geen stofomslag.

*Highlights:*
1. *Eerste druk, eerste oplage*: "FIRST PUBLISHED 1959" staat vermeld op de copyright pagina + gedrukt door Billing & Sons Ltd, Guildford, Surrey.
2. *Geïllustreerd door de auteur*: Bevat Peakes eigen lijnillustraties.
3. *Laatste deel van Gormenghast trilogie*: Afsluiting van _Titus Groan_ en _Gormenghast_.
4. *Schoon boekblok*: Pagina’s zijn lichtgekleurd en niet vergeeld, lichte foxing alleen op schutbladen. Geen inscripties. Kleine pennotitie "D546" op voorste schutblad.

Een zeldzame eerste druk van Peakes laatste Gormenghast roman. Essentieel voor verzamelaars van 20e-eeuwse fantasy/weird fiction.

*Szállítás:* Gondosan becsomagolva kartonvédővel. Nyomon követhető.

*Cím:* Mervyn Peake - Titus Alone - Első kiadás 1959 - Eyre & Spottiswoode

*Leírás:*
Mervyn Peake - Titus Alone, első kiadás 1959, Eyre & Spottiswoode, London.

*Állapot:* Jó/Írhatóan jó. Eredeti piros vászonkötés aranyozott címkével a gerincen. A gerincnél halvány barnulás és topp- illetve záró részén enyhe kopás. Lepel oldalai tiszták, könnyű használati nyomokkal és kisebb foltokkal. Nincs portfólióborító.

*Főbb pontok:*
1. *Első kiadás, első nyomás*: A jogvédelmi oldalon szerepel a „FIRST PUBLISHED 1959” felirat + a Billing & Sons Ltd, Guildford, Surrey által nyomtatva.
2. *A szerző által illusztrált*: Peake saját vonalrajzait tartalmazza az egész műben.
3. *Gormenghast trilógia záró darabja*: A Titus Groan és a Gormenghast befejezése.
4. *Tiszta könyvtest:* Az oldalak élénkek, a belső hátsó lapokon csak enyhe fénymérleg. Nincs bejegyzés. Az első belső oldalra egy kis jelölés: „D546”.

Ritka első kiadása Peake utolsó Gormenghast regényének. Kiemelkedő darab a 20. századi fantasy/weird fiction gyűjtőinek számára.

*Dutch Catawiki leírás – másold be ezt:*

*Titel:* Mervyn Peake - Titus Alone - Eerste druk 1959 - Eyre & Spottiswoode

*Omschrijving:*
Mervyn Peake - Titus Alone, eerste druk 1959, Eyre & Spottiswoode, Londen.

*Conditie:* Goed/Zeer Goed. Originele rode linnenband met vergulde titel op de rug. Rug licht verkleurd en met lichte Schade aan boven- en onderkant. Omslag schoon met lichte sporen van gebruik en kleine vlekjes. Geen stofomslag.

*Highlights:*
1. *Eerste druk, eerste oplage*: "FIRST PUBLISHED 1959" staat vermeld op de copyright pagina + gedrukt door Billing & Sons Ltd, Guildford, Surrey.
2. *Geïllustreerd door de auteur*: Bevat Peakes eigen lijnillustraties.
3. *Laatste deel van Gormenghast trilogie*: Afsluiting van _Titus Groan_ en _Gormenghast_.
4. *Schoon boekblok*: Pagina’s zijn lichtgekleurd en niet vergeeld, lichte foxing alleen op schutbladen. Geen inscripties. Kleine pennotitie "D546" op voorste schutblad.

Een zeldzame eerste druk van Peakes laatste Gormenghast roman. Essentieel voor verzamelaars van 20e-eeuwse fantasy/weird fiction.

*Szállítás:* Gondosan becsomagolva kartonvédővel. Nyomon követhető.

Részletek

Könyvek száma
1
Téma
Irodalom
Könyvcím
Titus Alone
Szerző/ Illusztrátor
Mervyn Peake
Állapot
Nagyon jó
Publication year oldest item
1959
Publication year youngest item
1959
Példány
1. kiadás
Nyelv
Angol
Original language
Igen
Kötés
Keménykötésű
Oldalak száma
223
Eladó
Egyesült KirályságEllenőrzött
Magán

Hasonló tárgyak

Önnek ajánlott:

Könyvek