[3x Luther-Bibel] Die Bibel - 1817
![[3x Luther-Bibel] Die Bibel - 1817 #1.0](https://assets.catawiki.com/image/cw_ldp_l/plain/assets/catawiki/assets/2026/6/7/6/8/2/682ba9a1-193a-48fd-9005-1d8901ad8477.jpg)
![[3x Luther-Bibel] Die Bibel - 1817 #1.0](https://assets.catawiki.com/image/cw_ldp_l/plain/assets/catawiki/assets/2026/6/7/2/3/9/23982335-f141-46f6-9af5-cf6c63cbb946.jpg)
![[3x Luther-Bibel] Die Bibel - 1817 #2.1](https://assets.catawiki.com/image/cw_ldp_l/plain/assets/catawiki/assets/2026/6/7/9/6/6/966d68b3-ae44-4a8f-927a-72c9ae10be41.jpg)
![[3x Luther-Bibel] Die Bibel - 1817 #3.2](https://assets.catawiki.com/image/cw_ldp_l/plain/assets/catawiki/assets/2026/6/7/1/d/a/1da00905-aa9b-45f1-ba93-fbc2af038886.jpg)
![[3x Luther-Bibel] Die Bibel - 1817 #4.3](https://assets.catawiki.com/image/cw_ldp_l/plain/assets/catawiki/assets/2026/6/7/4/2/b/42b74678-3047-4595-a318-69cc99afb0b7.jpg)
Adja hozzá kedvenceihez, hogy értersítést kapjon az árverés kezdetekor!

Utazási irodalom és 1600 előtti ritka nyomatok szakértője, 28 év tapasztalattal.
Catawiki Vevővédelem
A befizetést biztonságban megőrizzük, amíg a termék kézbesítése meg nem történik. Részletek megtekintése
Trustpilot 4.4 | 135164 vélemény
A Trustpilot-on kiváló értékelésű.
Leírás az eladótól
A Biblia, vagyis a SzentÍrás az Ó- és Újszövetség teljes egészében — Martin Luther német fordítása után
Dr. Martin Luther római Luther-bibliáiából származó 3 történelmi kiadás egy gyűjteményben, a 19. századból
Három jelentős Luther-bibliás kiadvány a 19. századból, különböző Biblia-társulatok kiadásában:
1. Hamburg, Johann Bernhard Appel nyomtatásában, 1818 — a Hamburg-Altonai Bibelgesellschaft rendezvényén kiadva (alapítva 1814), kereskedve a Perthes és Besser könyvkereskedőkkel. Ritka korai kiadás, körülbelül 208 éves.
20x11,5 cm. 1079 + 308 oldal. Sötét bőrrevarrt kötéssel. Eltüntetett arany sáv. Meglazult kötés. Vörös viaslevél a belső elő- és hátoldalon.
2. Halle, Cansteinsche Bibel-Anstalt, 1837 — A Petitschrift harmadik kiadása, 210. kiadás, bibliotékai bélyegzővel „Zu Danzig” (eredet Danzig). A Cansteinsche Bibelanstalt (alapítva 1710) a világ legrégebbi biblia-társulata. Körülbelül 189 éves.
19,5x12 cm. 1079 + 308 oldal. Kopott bársonykötésűre kötve. Kissé lazult kötés. Belső oldalakon sárgulás/foltosodás. Régi tintával írt jegy a belső előtérnél.
3. Bremen, Amerikai Bibliatársulat Depója, Stereotípiás kiadás (késő 19. század) — 5 színes földrajzi térképpel. Technikai és tartalmi szempontból rendkívül érdekes.
22,5x14 cm, 916 + 311 oldal. Szép aranymetszet. Elülső kötőelem alul részben törött.
Mindhárom kötet teljes bőrborítással. korosodó használati nyomokat mutat. Egy vonzó gyűjtemény a történelmi biblia kiadások gyűjtőinek, egyháztörténeti rajongóknak és a 19. századi protestáns könyvnyomtatás szerelmeseinek."
A Biblia, vagyis a SzentÍrás az Ó- és Újszövetség teljes egészében — Martin Luther német fordítása után
Dr. Martin Luther római Luther-bibliáiából származó 3 történelmi kiadás egy gyűjteményben, a 19. századból
Három jelentős Luther-bibliás kiadvány a 19. századból, különböző Biblia-társulatok kiadásában:
1. Hamburg, Johann Bernhard Appel nyomtatásában, 1818 — a Hamburg-Altonai Bibelgesellschaft rendezvényén kiadva (alapítva 1814), kereskedve a Perthes és Besser könyvkereskedőkkel. Ritka korai kiadás, körülbelül 208 éves.
20x11,5 cm. 1079 + 308 oldal. Sötét bőrrevarrt kötéssel. Eltüntetett arany sáv. Meglazult kötés. Vörös viaslevél a belső elő- és hátoldalon.
2. Halle, Cansteinsche Bibel-Anstalt, 1837 — A Petitschrift harmadik kiadása, 210. kiadás, bibliotékai bélyegzővel „Zu Danzig” (eredet Danzig). A Cansteinsche Bibelanstalt (alapítva 1710) a világ legrégebbi biblia-társulata. Körülbelül 189 éves.
19,5x12 cm. 1079 + 308 oldal. Kopott bársonykötésűre kötve. Kissé lazult kötés. Belső oldalakon sárgulás/foltosodás. Régi tintával írt jegy a belső előtérnél.
3. Bremen, Amerikai Bibliatársulat Depója, Stereotípiás kiadás (késő 19. század) — 5 színes földrajzi térképpel. Technikai és tartalmi szempontból rendkívül érdekes.
22,5x14 cm, 916 + 311 oldal. Szép aranymetszet. Elülső kötőelem alul részben törött.
Mindhárom kötet teljes bőrborítással. korosodó használati nyomokat mutat. Egy vonzó gyűjtemény a történelmi biblia kiadások gyűjtőinek, egyháztörténeti rajongóknak és a 19. századi protestáns könyvnyomtatás szerelmeseinek."
