Nicole Lubbers - Raven's Whisper XL

05
ημέρες
22
ώρες
23
λεπτά
26
δευτερόλεπτα
Εναρκτήρια προσφορά
€ 1
χωρίς τιμή ασφαλείας
Heiko Neitzel
Ειδικός
Επιλεγμένο από Heiko Neitzel

Κατέχει μεταπτυχιακό στην Επικοινωνία Τέχνης και Πολιτισμού με εμπειρία βοηθού σε γκαλερί.

Εκτίμηση γκαλερί  € 2,000 - € 2,400
Δεν υποβλήθηκαν προσφορές

Προστασία Αγοραστή Catawiki

Η πληρωμή σας είναι ασφαλής μαζί μας μέχρι να παραλάβετε το αντικείμενό σας.Προβολή λεπτομερειών

Trustpilot 4.4 | 138242 κριτικών

Βαθμολογήθηκε με Άριστα στο Trustpilot.

Νicole Lubbers, Ολλανδή καλλιτέχνης, παρουσιάζει Raven's Whisper XL, ένα πρωτότυπο ψηφιακό πίνακα 90 × 90 εκ., πολυχρωμία, με χειρόγραφη υπογραφή, 2026, σε κυλιόμενο καμβά σε καλή κατάσταση, πωλείται απευθείας από την καλλιτέχνιδα.

Περίληψη με τη βοήθεια τεχνητής νοημοσύνης

Περιγραφή από τον πωλητή

Το έργο της Nicole Lubbers, εικαστικούς καλλιτέχνης.

Η Nicole ανακηρύχθηκε μία από τις 100 καλύτερες γυναίκες καλλιτέχνες παγκοσμίως. Και αναγνωρίζεται ως δάσκαλος της τέχνης και θα λάβει μια μόνιμη ατομική έκθεση στο Times Square της Νέας Υόρκης.

Μεταμορφώστε τον χώρο σας με το έργο της Nicole Lubbers, ένα μαγευτικό αφηρημένο έργο που γιορτάζει την δύναμη της ανθεκτικότητας και της προόδου προς τα πάνω. Η Lubbers φημίζεται για την καινοτόμο προσέγγιση στην αφηρημένη τέχνη· χρησιμοποιεί παλαιμάκρου χρωματικό παλέτα και δυναμικές μορφές για να δημιουργήσει μια καθηλωτική οπτική αφήγηση.

Οι πλούσιοι χρωματικοί τόνοι και οι πολύπλοκες υφές του έργου αιχμαλωτίζουν τον θεατή και προσκαλούν σε προβληματισμό γύρω από θέματα όπως η επιμονή και η δύναμη. Η τολμηρή σύνθεση του έργου το καθιστά το ιδανικό κέντρο σε διάφορα περιβάλλοντα, από μοντέρνους χώρους διαβίωσης μέχρι κομψά γραφεία και εκλεπτυσμένες γκαλερί.

Θα λάβετε αυτό το έργο ως κυλιόμενος καμβάς. Αυτό σημαίνει ότι το ύφασμα αποστέλλεται ελεύθερο και χωρίς κορνίζα. Το κάνουμε με φροντίδα ώστε το έργο να προστατευτεί βέλτιστα κατά τη μεταφορά, δίνοντας ταυτόχρονα την ελευθερία να το κορνιζώσετε ή να το επεκτείνετε ακριβώς όπως επιθυμείτε.
Να το τεντώσετε επαγγελματικά με μηχανή πλαισίωσης σε πλαισιωμένη σανίδα.

Ή επιλέξτε ένα πιο όμορφο πλαίσιο κατά προτίμηση – με ή χωρίς γυαλί, ανάλογα με το στυλ σας.

Μερικά χόμπι-καταστήματα ή τεχνίτες κορνίζων προσφέρουν επίσης πακέτα «κάθετα κάν’το μόνος σου» για να τεντώσετε το ύφασμα μόνοι σας.

Το έργο της Nicole είναι περισσότερο από ένα καλλιτεχνικό κομμάτι: είναι ένα ισχυρό μήνυμα διαρκούς κομψότητας και της επιδίωξης του μεγαλείου. Αγκυρώστε την ενέργεια και έμπνευση που φέρνει στον χώρο σας και ας λειτουργήσει ως συνεχής υπενθύμιση της ομορφιάς του να ξεπερνάς προκλήσεις.

Θα έχει επίσης μαζί με τον καλλιτέχνη Michael Lam μια κοινή έκθεση.

Αυτή η έκθεση ονομάζεται: Harmony in Motion: Two Artists, One Vision
Michael Lam και Nicole Lubbers
Σε μια εντυπωσιακή γιορτή καλλιτεχνικής συγχώνευσης, ο Michael Lam και η Nicole Lubbers θα κοσμήσουν τη μεγάλη οθόνη του Times Square με την κοινή τους έκθεση, Harmony in Motion: Two Artists, One Vision. Αυτή η πρωτοποριακή εκδήλωση φέρνει δύο μοναδικές δημιουργικές φωνές κοντά ώστε να παρουσιάσουν μια συγχώνευση τεχνικών, στυλ και εκφράσεων, ενωμένες από το κοινό τους πάθος για τη μεταμορφωτική δύναμη της τέχνης.

Ο Michael Lam, δάσκαλος της Single Stroke Painting, μαγεύει το κοινό εδώ και δεκαετίες με την ικανότητά του να μεταφέρει βαθιά βάθος και συναισθήματα σε μια ομαλή πινελιά. Τα έργά του αποτελούν απόδειξη της πειθαρχίας και της μεσητικά συγκέντρωσης που χρειάζεται για να μετατρέψει την πολυπλοκότητα σε απλότητα. Κάθε χτύπος φέρει έναν εγγενή ρυθμό που αντηχεί την ουσία της κίνησης και της ζωής.

Η Nicole Lubbers αντίθετα είναι γνωστή για τις δομημένες, γλυπτικές συνθέσεις της που θολώνουν τα όρια μεταξύ ζωγραφικής και ανάγλυφου. Οι δημιουργίες της διερευνούν την αλληλεπίδραση φωτός και σκιάς και προσφέρουν μια απτή εμπειρία που προσκαλεί τους επισκέπτες να εξερευνήσουν σε πολλαπλά αισθητήρια επίπεδα. Μέσα από τους πολύπλοκους υφούς και την καινοτόμο χρήση υλικών, η Nicole δημιουργεί δυναμικά κομμάτια που προκαλούν ταυτόχρονα δύναμη και ευαλωτότητα.

Μαζί έχουν οι Michael και Nicole συνθέσει μια έκθεση στην οποία οι διαφορετικές καλλιτεχνικές γλώσσες συγχωνεύονται σε μια αρμονική διάλογο. Το θέμα του μωβ – ένα χρώμα συχνά συνδεδεμένο με τη δημιουργικότητα, τη μεταφυσική και τη μεταμόρφωση – αποτελεί κεντρικό νήμα, που πλέκει τα έργα τους σε μια συνοχή οπτικής αφήγησης. Αυτή η συνεργασία γιορτάζει την ισορροπία μεταξύ κίνησης και σιωπής, ρευστότητας και υφής, και προσκαλεί το κοινό να βυθιστεί σε έναν χώρο όπου οι αντιθέσεις γίνονται συμπληρωματικές.

Η πρεμιέρα της έκθεσης στην εμβληματική οθόνη του Times Square σηματοδοτεί ένα σημαντικό ορόσημο για τους δύο καλλιτέχνες. To Times Square, γνωστό ως ο «Δρόμος Κάθοδος της Κόσμου», προσφέρει ένα εξαιρετικά προνομιακό μέσο για την προβολή της οπτικής τους σε παγκόσμιο κοινό. Σε θερμό υπόβαθρο της ζωντανής ενέργειας της πόλης, το Harmony in Motion υπόσχεται να μαγέψει το κοινό και να αφήσει μια διαρκή εντύπωση σε ένα από τα πιο εμβληματικά σκηνικά του κόσμου.

Harmony in Motion: Two Artists, One Vision είναι κάτι περισσότερο από μια έκθεση τέχνης· αποτελεί απόδειξη της δύναμης της συνεργασίας, της ομορφιάς της πολυχρωμίας και της κοινής ανθρώπινης εμπειρίας που η τέχνη μπορεί να προκαλέσει. Μέσα από το έργο τους, οι Michael Lam και Nicole Lubbers μας θυμίζουν ότι η αρμονία, τόσο στην τέχνη όσο και στη ζωή, αναδύεται όταν αγκαλιάζουμε τις διαφορές και τις ομοιότητες μας.

Αυτό το αναπόφευκτο γεγονός θα φωτίσει το Times Square και θα προσκαλέσει όλους να δουν το σημείο συνάντησης δύο καλλιτεχνικών ταξιδιών, που συναντώνται σε ένα μαγευτικό όραμα.

Επιπλέον, τον επόμενο Απρίλιο θα λάβει χώρα μια ατομική έκθεση στο Times Square, Νέα Υόρκη: Beyond the surface.

Η Nicole έχει μια έκθεση στη Βενετία από τις 14 έως τις 22 Σεπτεμβρίου· ακολουθούν η Μπίλλινο, η Φλωρεντία και η Κίνα.

Αυτές οι εκθέσεις θα πραγματοποιηθούν ακόμα φέτος το φθινόπωρο.

Η Nicole έχει μια έκθεση στο Montecosaro από τις 7-7-2024 έως τις 20-7-2024. Η Nicole έχει κερδίσει ένα σημαντικό βραβείο: το Institutional Prize του δήμου Montecosaro.

Η Nicole επιλέχθηκε: Καλλιτέχνης της Χρονιάς 2024 στη Διεθνή Μπιενάλε του Βελιγραδίου. Αυτό το βραβείο της απονεμήθηκε από τον κ. Milinko, Art Agent και πρόεδρο του Belgrade Art Salon.

Η Nicole κατέκτησε τη δεύτερη θέση στα World ART Awards: The Most Innovative Artist 2024. Η Nicole Lubbers θα έχει φέτος το καλοκαίρι μια φεστιβαλική έναρξη στη Βενετία και το Βελιγράδι.

Η δική της επίσημη ιστοσελίδα είναι επίσης διαθέσιμη στη διεύθυνση www.nicolelubbersart.nl.

Η Nicole Lubbers πρόσφατα προτάθηκε και θα συμμετάσχει στα World Art Awards 2024. Προτάθηκε από τον Thom Bierdz, τον διάσημο ηθοποιό, συγγραφέα και καλλιτέχνη, πρόεδρο των World Art Awards. Τρία από τα έργα της περιλαμβάνονται σε αυτά τα βραβεία. Για το πρώτο της έργο έλαβε την πέμπτη θέση.

Η Nicole Lubbers έχει αυτό το καλοκαίρι μια φεστιβαλική εμφανιση στη Βενετία, το Βελιγράδι και το Βέλγιο.

Η Nicole Lubbers είναι Ολλανδή καλλιτέχνης. Διαμένει στην ανατολική χώρα.

Αυτή η πολλά υποσχόμενη καλλιτέχνης περιγράφεται ως εκκεντρική και καινοτόμος.

Η Nicole Lubbers χειρίζεται διάφορες ροές στην τέχνη.

Χρησιμοποιεί συχνά διαφορετικά υλικά.

Αυτό το έργο παραδίδεται μαζί με πιστοποιητικό γνησιότητας.

Το έργο της Nicole Lubbers, εικαστικούς καλλιτέχνης.

Η Nicole ανακηρύχθηκε μία από τις 100 καλύτερες γυναίκες καλλιτέχνες παγκοσμίως. Και αναγνωρίζεται ως δάσκαλος της τέχνης και θα λάβει μια μόνιμη ατομική έκθεση στο Times Square της Νέας Υόρκης.

Μεταμορφώστε τον χώρο σας με το έργο της Nicole Lubbers, ένα μαγευτικό αφηρημένο έργο που γιορτάζει την δύναμη της ανθεκτικότητας και της προόδου προς τα πάνω. Η Lubbers φημίζεται για την καινοτόμο προσέγγιση στην αφηρημένη τέχνη· χρησιμοποιεί παλαιμάκρου χρωματικό παλέτα και δυναμικές μορφές για να δημιουργήσει μια καθηλωτική οπτική αφήγηση.

Οι πλούσιοι χρωματικοί τόνοι και οι πολύπλοκες υφές του έργου αιχμαλωτίζουν τον θεατή και προσκαλούν σε προβληματισμό γύρω από θέματα όπως η επιμονή και η δύναμη. Η τολμηρή σύνθεση του έργου το καθιστά το ιδανικό κέντρο σε διάφορα περιβάλλοντα, από μοντέρνους χώρους διαβίωσης μέχρι κομψά γραφεία και εκλεπτυσμένες γκαλερί.

Θα λάβετε αυτό το έργο ως κυλιόμενος καμβάς. Αυτό σημαίνει ότι το ύφασμα αποστέλλεται ελεύθερο και χωρίς κορνίζα. Το κάνουμε με φροντίδα ώστε το έργο να προστατευτεί βέλτιστα κατά τη μεταφορά, δίνοντας ταυτόχρονα την ελευθερία να το κορνιζώσετε ή να το επεκτείνετε ακριβώς όπως επιθυμείτε.
Να το τεντώσετε επαγγελματικά με μηχανή πλαισίωσης σε πλαισιωμένη σανίδα.

Ή επιλέξτε ένα πιο όμορφο πλαίσιο κατά προτίμηση – με ή χωρίς γυαλί, ανάλογα με το στυλ σας.

Μερικά χόμπι-καταστήματα ή τεχνίτες κορνίζων προσφέρουν επίσης πακέτα «κάθετα κάν’το μόνος σου» για να τεντώσετε το ύφασμα μόνοι σας.

Το έργο της Nicole είναι περισσότερο από ένα καλλιτεχνικό κομμάτι: είναι ένα ισχυρό μήνυμα διαρκούς κομψότητας και της επιδίωξης του μεγαλείου. Αγκυρώστε την ενέργεια και έμπνευση που φέρνει στον χώρο σας και ας λειτουργήσει ως συνεχής υπενθύμιση της ομορφιάς του να ξεπερνάς προκλήσεις.

Θα έχει επίσης μαζί με τον καλλιτέχνη Michael Lam μια κοινή έκθεση.

Αυτή η έκθεση ονομάζεται: Harmony in Motion: Two Artists, One Vision
Michael Lam και Nicole Lubbers
Σε μια εντυπωσιακή γιορτή καλλιτεχνικής συγχώνευσης, ο Michael Lam και η Nicole Lubbers θα κοσμήσουν τη μεγάλη οθόνη του Times Square με την κοινή τους έκθεση, Harmony in Motion: Two Artists, One Vision. Αυτή η πρωτοποριακή εκδήλωση φέρνει δύο μοναδικές δημιουργικές φωνές κοντά ώστε να παρουσιάσουν μια συγχώνευση τεχνικών, στυλ και εκφράσεων, ενωμένες από το κοινό τους πάθος για τη μεταμορφωτική δύναμη της τέχνης.

Ο Michael Lam, δάσκαλος της Single Stroke Painting, μαγεύει το κοινό εδώ και δεκαετίες με την ικανότητά του να μεταφέρει βαθιά βάθος και συναισθήματα σε μια ομαλή πινελιά. Τα έργά του αποτελούν απόδειξη της πειθαρχίας και της μεσητικά συγκέντρωσης που χρειάζεται για να μετατρέψει την πολυπλοκότητα σε απλότητα. Κάθε χτύπος φέρει έναν εγγενή ρυθμό που αντηχεί την ουσία της κίνησης και της ζωής.

Η Nicole Lubbers αντίθετα είναι γνωστή για τις δομημένες, γλυπτικές συνθέσεις της που θολώνουν τα όρια μεταξύ ζωγραφικής και ανάγλυφου. Οι δημιουργίες της διερευνούν την αλληλεπίδραση φωτός και σκιάς και προσφέρουν μια απτή εμπειρία που προσκαλεί τους επισκέπτες να εξερευνήσουν σε πολλαπλά αισθητήρια επίπεδα. Μέσα από τους πολύπλοκους υφούς και την καινοτόμο χρήση υλικών, η Nicole δημιουργεί δυναμικά κομμάτια που προκαλούν ταυτόχρονα δύναμη και ευαλωτότητα.

Μαζί έχουν οι Michael και Nicole συνθέσει μια έκθεση στην οποία οι διαφορετικές καλλιτεχνικές γλώσσες συγχωνεύονται σε μια αρμονική διάλογο. Το θέμα του μωβ – ένα χρώμα συχνά συνδεδεμένο με τη δημιουργικότητα, τη μεταφυσική και τη μεταμόρφωση – αποτελεί κεντρικό νήμα, που πλέκει τα έργα τους σε μια συνοχή οπτικής αφήγησης. Αυτή η συνεργασία γιορτάζει την ισορροπία μεταξύ κίνησης και σιωπής, ρευστότητας και υφής, και προσκαλεί το κοινό να βυθιστεί σε έναν χώρο όπου οι αντιθέσεις γίνονται συμπληρωματικές.

Η πρεμιέρα της έκθεσης στην εμβληματική οθόνη του Times Square σηματοδοτεί ένα σημαντικό ορόσημο για τους δύο καλλιτέχνες. To Times Square, γνωστό ως ο «Δρόμος Κάθοδος της Κόσμου», προσφέρει ένα εξαιρετικά προνομιακό μέσο για την προβολή της οπτικής τους σε παγκόσμιο κοινό. Σε θερμό υπόβαθρο της ζωντανής ενέργειας της πόλης, το Harmony in Motion υπόσχεται να μαγέψει το κοινό και να αφήσει μια διαρκή εντύπωση σε ένα από τα πιο εμβληματικά σκηνικά του κόσμου.

Harmony in Motion: Two Artists, One Vision είναι κάτι περισσότερο από μια έκθεση τέχνης· αποτελεί απόδειξη της δύναμης της συνεργασίας, της ομορφιάς της πολυχρωμίας και της κοινής ανθρώπινης εμπειρίας που η τέχνη μπορεί να προκαλέσει. Μέσα από το έργο τους, οι Michael Lam και Nicole Lubbers μας θυμίζουν ότι η αρμονία, τόσο στην τέχνη όσο και στη ζωή, αναδύεται όταν αγκαλιάζουμε τις διαφορές και τις ομοιότητες μας.

Αυτό το αναπόφευκτο γεγονός θα φωτίσει το Times Square και θα προσκαλέσει όλους να δουν το σημείο συνάντησης δύο καλλιτεχνικών ταξιδιών, που συναντώνται σε ένα μαγευτικό όραμα.

Επιπλέον, τον επόμενο Απρίλιο θα λάβει χώρα μια ατομική έκθεση στο Times Square, Νέα Υόρκη: Beyond the surface.

Η Nicole έχει μια έκθεση στη Βενετία από τις 14 έως τις 22 Σεπτεμβρίου· ακολουθούν η Μπίλλινο, η Φλωρεντία και η Κίνα.

Αυτές οι εκθέσεις θα πραγματοποιηθούν ακόμα φέτος το φθινόπωρο.

Η Nicole έχει μια έκθεση στο Montecosaro από τις 7-7-2024 έως τις 20-7-2024. Η Nicole έχει κερδίσει ένα σημαντικό βραβείο: το Institutional Prize του δήμου Montecosaro.

Η Nicole επιλέχθηκε: Καλλιτέχνης της Χρονιάς 2024 στη Διεθνή Μπιενάλε του Βελιγραδίου. Αυτό το βραβείο της απονεμήθηκε από τον κ. Milinko, Art Agent και πρόεδρο του Belgrade Art Salon.

Η Nicole κατέκτησε τη δεύτερη θέση στα World ART Awards: The Most Innovative Artist 2024. Η Nicole Lubbers θα έχει φέτος το καλοκαίρι μια φεστιβαλική έναρξη στη Βενετία και το Βελιγράδι.

Η δική της επίσημη ιστοσελίδα είναι επίσης διαθέσιμη στη διεύθυνση www.nicolelubbersart.nl.

Η Nicole Lubbers πρόσφατα προτάθηκε και θα συμμετάσχει στα World Art Awards 2024. Προτάθηκε από τον Thom Bierdz, τον διάσημο ηθοποιό, συγγραφέα και καλλιτέχνη, πρόεδρο των World Art Awards. Τρία από τα έργα της περιλαμβάνονται σε αυτά τα βραβεία. Για το πρώτο της έργο έλαβε την πέμπτη θέση.

Η Nicole Lubbers έχει αυτό το καλοκαίρι μια φεστιβαλική εμφανιση στη Βενετία, το Βελιγράδι και το Βέλγιο.

Η Nicole Lubbers είναι Ολλανδή καλλιτέχνης. Διαμένει στην ανατολική χώρα.

Αυτή η πολλά υποσχόμενη καλλιτέχνης περιγράφεται ως εκκεντρική και καινοτόμος.

Η Nicole Lubbers χειρίζεται διάφορες ροές στην τέχνη.

Χρησιμοποιεί συχνά διαφορετικά υλικά.

Αυτό το έργο παραδίδεται μαζί με πιστοποιητικό γνησιότητας.

Λεπτομέρειες

Καλλιτέχνης
Nicole Lubbers
Έκδοση
Αυθεντικό
Πωλείται από
Απευθείας από τον καλλιτέχνη
Πωλήθηκε με κορνίζα
Όχι
Τίτλος έργου τέχνης
Raven's Whisper XL
Τεχνική
Ψηφιακή ζωγραφική
Υπογραφή
Υπογεγραμμένο χειρόγραφα
Χώρα
Ολλανδία
Έτος
2026
Κατάσταση
Καλή κατάσταση
Χρώμα
Πολύχρωμο
Height
90 cm
Width
90 cm
Βάρος
140 g
Απεικόνιση/θέμα
Πορτρέτο
Style
Σύγχρονη
Περίοδος
2020+
Πωλήθηκε από τον/-ην
ΟλλανδίαΕπαληθεύτηκε
3206
Πουλημένα αντικείμενα
95.32%
pro

Παρόμοια αντικείμενα

Προτείνεται για εσάς στην

Μοντέρνα και σύγχρονη τέχνη