Mervyn Peake - Titus Alone - 1959-1959

Startbud
€ 1

Legg til dine favoritter for å få et varsel når auksjonen begynner.

Simone Grunau
Ekspert
Estimat  € 170 - € 200
Catawiki kjøperbeskyttelse

Betalingen din er trygg hos oss helt til du mottar objektet ditt.Vis detaljer

Trustpilot 4.4 | 135164 anmeldelser

Vurdert utmerket på Trustpilot.

Beskrivelse fra selgeren

*Tittel:* Mervyn Peake - Titus Alone - Første utgave 1959 - Eyre & Spottiswoode

*Beskrivelse:*
Mervyn Peake - Titus Alone, 1. utgave 1959, Eyre & Spottiswoode, London.

*Tilstand:* God/Meget bra. Originalt rødt linnebinding med gullbokstaver på ryggen. Ryggen viser litt falming og støt i hode- og haleenden. Brettene rene med lett hylle-/slitasje og små merker. Ingen sturdslagsomslag.

*Hovedpunkter:*
1. *Første utgave, første opplag*: Angir "FIRST PUBLISHED 1959" på opphavsrettsiden + trykt av Billing & Sons Ltd, Guildford, Surrey.
2. *Illustriert av forfatteren*: Inneholder Peakes egne linjertillustrasjoner gjennom verket.
3. *Siste bok i Gormenghast-trilogien*: Avslutning til _Titus Groan_ og _Gormenghast_.
4. *Rent tekstblokk*: Sider lyse, lett foxing bare på endepapirene. Ingen innrissinger. Lite merke "D546" på forsiden endepapir.

En sjelden første utgave av Peakes siste Gormenghast-roman. Essensiell for samlere av fantasy/merkelig fiksjon fra 1900-tallet.

*Dutch Catawiki-beskrivelse - kopier/lim inn dette:*

*Tittel:* Mervyn Peake - Titus Alone - Eerste druk 1959 - Eyre & Spottiswoode

*Omschrijving:*
Mervyn Peake - Titus Alone, eerste druk 1959, Eyre & Spottiswoode, Londen.

*Conditie:* Goed/Zeer Goed. Originele rode linnenband met vergulde titel op de rug. Rug licht verkleurd en met lichte Schade aan boven- en onderkant. Omslag schoon met lichte sporen van gebruik en kleine vlekjes. Geen stofomslag.

*Highlights:*
1. *Eerste druk, eerste oplage*: "FIRST PUBLISHED 1959" staat vermeld op de copyright pagina + gedrukt door Billing & Sons Ltd, Guildford, Surrey.
2. *Geïllustreerd door de auteur*: Bevat Peakes eigen lijnillustraties.
3. *Laatste deel van Gormenghast trilogie*: Afsluiting van _Titus Groan_ en _Gormenghast_.
4. *Schoon boekblok*: Pagina’s zijn lichtgekleurd en niet vergeeld, lichte foxing alleen op schutbladen. Geen inscripties. Kleine pennotitie "D546" op voorste schutblad.

Een zeldzame eerste druk van Peakes laatste Gormenghast roman. Essentieel voor verzamelaars van 20e-eeuwse fantasy/weird fiction.

*Verzending:* Zorgvuldig ingepakt met kartonnen bescherming. Tracked.

*Tittel:* Mervyn Peake - Titus Alone - Første utgave 1959 - Eyre & Spottiswoode

*Beskrivelse:*
Mervyn Peake - Titus Alone, 1. utgave 1959, Eyre & Spottiswoode, London.

*Tilstand:* God/Meget bra. Originalt rødt linnebinding med gullbokstaver på ryggen. Ryggen viser litt falming og støt i hode- og haleenden. Brettene rene med lett hylle-/slitasje og små merker. Ingen sturdslagsomslag.

*Hovedpunkter:*
1. *Første utgave, første opplag*: Angir "FIRST PUBLISHED 1959" på opphavsrettsiden + trykt av Billing & Sons Ltd, Guildford, Surrey.
2. *Illustriert av forfatteren*: Inneholder Peakes egne linjertillustrasjoner gjennom verket.
3. *Siste bok i Gormenghast-trilogien*: Avslutning til _Titus Groan_ og _Gormenghast_.
4. *Rent tekstblokk*: Sider lyse, lett foxing bare på endepapirene. Ingen innrissinger. Lite merke "D546" på forsiden endepapir.

En sjelden første utgave av Peakes siste Gormenghast-roman. Essensiell for samlere av fantasy/merkelig fiksjon fra 1900-tallet.

*Dutch Catawiki-beskrivelse - kopier/lim inn dette:*

*Tittel:* Mervyn Peake - Titus Alone - Eerste druk 1959 - Eyre & Spottiswoode

*Omschrijving:*
Mervyn Peake - Titus Alone, eerste druk 1959, Eyre & Spottiswoode, Londen.

*Conditie:* Goed/Zeer Goed. Originele rode linnenband met vergulde titel op de rug. Rug licht verkleurd en met lichte Schade aan boven- en onderkant. Omslag schoon met lichte sporen van gebruik en kleine vlekjes. Geen stofomslag.

*Highlights:*
1. *Eerste druk, eerste oplage*: "FIRST PUBLISHED 1959" staat vermeld op de copyright pagina + gedrukt door Billing & Sons Ltd, Guildford, Surrey.
2. *Geïllustreerd door de auteur*: Bevat Peakes eigen lijnillustraties.
3. *Laatste deel van Gormenghast trilogie*: Afsluiting van _Titus Groan_ en _Gormenghast_.
4. *Schoon boekblok*: Pagina’s zijn lichtgekleurd en niet vergeeld, lichte foxing alleen op schutbladen. Geen inscripties. Kleine pennotitie "D546" op voorste schutblad.

Een zeldzame eerste druk van Peakes laatste Gormenghast roman. Essentieel voor verzamelaars van 20e-eeuwse fantasy/weird fiction.

*Verzending:* Zorgvuldig ingepakt met kartonnen bescherming. Tracked.

Detaljer

Antall bøker
1
Subjekt
Litteratur
Boktittel
Titus Alone
Forfatter/ Illustrator
Mervyn Peake
Tilstand
Veldig god
Publication year oldest item
1959
Publication year youngest item
1959
Utgave
1. utgave
Språk
Engelsk
Originalspråk
Ja
Binding
Innbundet
Antall sider
223
Solgt av
StorbritanniaBekreftet
Privat

Lignende objekter

For deg

Bøker