Karel Appel - Lot met 4 uitgaven - 1961-2016

06
dager
17
timer
49
minutter
54
sekunder
Startbud
€ 1
Ingen reservasjonspris
Ingen bud er lagt inn

Catawiki kjøperbeskyttelse

Betalingen din er trygg hos oss helt til du mottar objektet ditt.Vis detaljer

Trustpilot 4.4 | 139803 anmeldelser

Vurdert utmerket på Trustpilot.

Lot med fire publikasjoner av Karel Appel, på nederlandsk og engelsk, første utgave, 27 × 20 cm, 253 sider, kunst/expressjonisme, utgitt 1961–2016.

KI-assistert oppsummering

Beskrivelse fra selgeren

Publikasjoner Karel Appel:
1. Catalogus Karel Appel i het Stedelijk Van Abbemuseum og Haags Gemeentemuseum - 1961
2. Karel Appel werken op papier - 2001
3. Machteld Erindringer om museen til Karel Appel - 2016
4. Bulletin Stedelijk Museum Amsterdam nummer 3 2001 med artikkel Karel Appel

1. Catalogus Karel Appel i het Stedelijk Van Abbemuseum og Haags Gemeentemuseum:
Utstillingskatalogen av Karel Appel fra 1961 ble utgitt i forbindelse med hans soloutstilling i Stedelijk Van Abbemuseum i Eindhoven og Haags Gemeentemuseum. Inneholder fotoer blant annet av Ed van der Elsken og Daniel Frasnay. Katalogen har et løs/transparant innlegg med diktet "du vet nå hva rødt gjør" av Lucebert, spesielt skrevet for Karel Appel. Nesten løsrevet fra ryggen. Enda et transparent ark og side løs.
Format 27 x 20 cm, Ca 24 til 30 ikke-siderte sider, Garnløsbundet, Videre i god stand, misfarging av tid.

2. Karel Appel werken op papier:
Den åttende bursdagen til Karel Appel var for Gemeentemuseumet - nå Kunstmuseum - en anledning til et stort overblikk over Appels arbeid på papir. En spesiell samling - 160 stykker - av de første små landskapene og selvportretter fra 1940 til nylige studier av fantastiske vesener og det kvinnelige naken på enorm størrelse. Kjerne av utstillingen utgjøres av en spesiell gruppe tegninger fra Appels private samling, inspirert av arbeidet til sinnsforstyrrede som han så i Paris i 1948 og hvor han verdsatte spontaniteten og den frie omgang med form og farge. Disse tegningene ser han som rettesnor for sitt arbeid. "Mitt arbeid inneholder alt, du må ikke bo i et felt" skrev Appel i 1947 til Corneille. Av denne oversiktstilstillingen av arbeider på papir fremgår det at denne uttalelsen fortsatt er gyldig. Samtidig viser Stedelijk Museum Karel Appel: nylige malerier og Cobra-museet en oversikt over Appels skulpturer.
Format 31 x 23,5 cm, 136 s. Forfattere H.J.A. Hofland, Franz Kaiser og Mariette Josephus Jitta. Bok med hardt deksel i ny tilstand

3. Machteld Erindringer om museen til Karel Appel:
Når jeg står foran maleriet, ser jeg ... dynamikken i den sikkerhetsrike hånden hos Appel ... Mine tanker vender tilbake fra den mystiske og trygge duften av oljemaling til motivet; personen, museen til Karel Appel, vår kjære Machteld ... Alle ble berørt av Appels magi og arbeid. I den turbulente atmosfæren, med heftig palettkniv og børste var alltid den stille nærvær å finne i form av Machteld, som - hvis hun ikke trengte å jobbe som fast mannequin for Cristobal Balenciaga - utstrålte en øy av ro. Uforstyrret i bakgrunnen leste hun sine bøker og ga av og til maleren myk kommentar. Hun var rospunktet i hans besettede liv hvor han svelget alt og alle. ... Tøket, «Machteld», et håndgripelig verk fra min barndom og en av de viktigste personlighetene i mitt liv. Kvinnen jeg tilbad og som jeg ønsket å være, museen til en stor maler." Babette Cremer-Sijmons
Bok i anledning en utstilling i Museum De Fundatie Zwolle.
Format 23,5 x 17,5 cm, 64 s. Forfatter Babette Cremer-Sijmons. Bok i ny tilstand.

4. Bulletin Stedelijk Museum Amsterdam nummer 3 2001 med artikkel Karel Appel:
Dette er nummer 3 fra 2001 av den årlige utgaven av Stedelijk Museum Amsterdam med på sidene 3 til og med 8 en artikkel om Karel Appel, i anledning hans 80-årsdag. Se også 2,
Format 28,5 x 21 cm, 23 s. Godt eksemplar med en liten brett i nedre høyre hjørne.

Publikasjoner Karel Appel:
1. Catalogus Karel Appel i het Stedelijk Van Abbemuseum og Haags Gemeentemuseum - 1961
2. Karel Appel werken op papier - 2001
3. Machteld Erindringer om museen til Karel Appel - 2016
4. Bulletin Stedelijk Museum Amsterdam nummer 3 2001 med artikkel Karel Appel

1. Catalogus Karel Appel i het Stedelijk Van Abbemuseum og Haags Gemeentemuseum:
Utstillingskatalogen av Karel Appel fra 1961 ble utgitt i forbindelse med hans soloutstilling i Stedelijk Van Abbemuseum i Eindhoven og Haags Gemeentemuseum. Inneholder fotoer blant annet av Ed van der Elsken og Daniel Frasnay. Katalogen har et løs/transparant innlegg med diktet "du vet nå hva rødt gjør" av Lucebert, spesielt skrevet for Karel Appel. Nesten løsrevet fra ryggen. Enda et transparent ark og side løs.
Format 27 x 20 cm, Ca 24 til 30 ikke-siderte sider, Garnløsbundet, Videre i god stand, misfarging av tid.

2. Karel Appel werken op papier:
Den åttende bursdagen til Karel Appel var for Gemeentemuseumet - nå Kunstmuseum - en anledning til et stort overblikk over Appels arbeid på papir. En spesiell samling - 160 stykker - av de første små landskapene og selvportretter fra 1940 til nylige studier av fantastiske vesener og det kvinnelige naken på enorm størrelse. Kjerne av utstillingen utgjøres av en spesiell gruppe tegninger fra Appels private samling, inspirert av arbeidet til sinnsforstyrrede som han så i Paris i 1948 og hvor han verdsatte spontaniteten og den frie omgang med form og farge. Disse tegningene ser han som rettesnor for sitt arbeid. "Mitt arbeid inneholder alt, du må ikke bo i et felt" skrev Appel i 1947 til Corneille. Av denne oversiktstilstillingen av arbeider på papir fremgår det at denne uttalelsen fortsatt er gyldig. Samtidig viser Stedelijk Museum Karel Appel: nylige malerier og Cobra-museet en oversikt over Appels skulpturer.
Format 31 x 23,5 cm, 136 s. Forfattere H.J.A. Hofland, Franz Kaiser og Mariette Josephus Jitta. Bok med hardt deksel i ny tilstand

3. Machteld Erindringer om museen til Karel Appel:
Når jeg står foran maleriet, ser jeg ... dynamikken i den sikkerhetsrike hånden hos Appel ... Mine tanker vender tilbake fra den mystiske og trygge duften av oljemaling til motivet; personen, museen til Karel Appel, vår kjære Machteld ... Alle ble berørt av Appels magi og arbeid. I den turbulente atmosfæren, med heftig palettkniv og børste var alltid den stille nærvær å finne i form av Machteld, som - hvis hun ikke trengte å jobbe som fast mannequin for Cristobal Balenciaga - utstrålte en øy av ro. Uforstyrret i bakgrunnen leste hun sine bøker og ga av og til maleren myk kommentar. Hun var rospunktet i hans besettede liv hvor han svelget alt og alle. ... Tøket, «Machteld», et håndgripelig verk fra min barndom og en av de viktigste personlighetene i mitt liv. Kvinnen jeg tilbad og som jeg ønsket å være, museen til en stor maler." Babette Cremer-Sijmons
Bok i anledning en utstilling i Museum De Fundatie Zwolle.
Format 23,5 x 17,5 cm, 64 s. Forfatter Babette Cremer-Sijmons. Bok i ny tilstand.

4. Bulletin Stedelijk Museum Amsterdam nummer 3 2001 med artikkel Karel Appel:
Dette er nummer 3 fra 2001 av den årlige utgaven av Stedelijk Museum Amsterdam med på sidene 3 til og med 8 en artikkel om Karel Appel, i anledning hans 80-årsdag. Se også 2,
Format 28,5 x 21 cm, 23 s. Godt eksemplar med en liten brett i nedre høyre hjørne.

Detaljer

Antall bøker
4
Subjekt
Kunst
Boktittel
Lot met 4 uitgaven
Forfatter/ Illustrator
Karel Appel
Tilstand
Ymse
Kunstner
Karel Appel (1921-2006)
Publication year oldest item
1961
Publication year youngest item
2016
Height
27 cm
Utgave
1. utgave
Width
20 cm
Språk
Engelsk, Nederlandsk
Originalspråk
Ja
Binding
Blanding / flere
Antall sider
253
Style
Ekspressionistisk
NederlandBekreftet
964
Objekter solgt
100%
Privat

Lignende objekter

For deg

Kunst og fotografi-bøker