Ioannis Indagine - Astrologia Naturalis - 1630

Kezdőlicit
€ 1

Adja hozzá kedvenceihez, hogy értersítést kapjon az árverés kezdetekor!

Ilaria Colombo
Szakértő
Ilaria Colombo által kiválasztva

Régi könyvek szakértője, teológiai vitákra szakosodva 1999 óta.

Becslés  € 1 200 - € 3 000
Catawiki Vevővédelem

A befizetést biztonságban megőrizzük, amíg a termék kézbesítése meg nem történik. Részletek megtekintése

Trustpilot 4.4 | 134994 vélemény

A Trustpilot-on kiváló értékelésű.

Leírás az eladótól

A CSILLAGOKBAN ÍRTA DESTINY: A TERMÉSZETES TUDOMÁNYOK ASTROLÓGIAI JELENÉSE A KÉZjóslás ÉS A OKKULT TUDOMÁNYOK KÖRÖN
Ez a ritka német kiadás az Ioannes Indagine Naturalis Asztrológia című művének az egyik legelbűvölőbb összegzése a Rinascimenti és az első Barokk közötti terjedő jövendőmondó művészeteknek. Az ezoterikus német kultúra titokzatos és befolyásos alakja, Indagine olyan interpretációs rendszert épít, amelyben az asztrológia, a fiziognómia és a kézjóslás egyetlen, az embert teljes egészében értelmező olvasatba tömörül, amelyet kozmikus megfelelések határoznak meg. A mű tükrözi azt a történelmi időszakot, amikor az orvostudomány, a természetes mágia és az emberi test megfigyelése még nem különültek el diszciplínákként, hanem egyetlen szimbolikus világnézet részét alkották az univerzumról. A sokszoros xilográfiás illusztrációk és a díszítő berakások hozzájárulnak ahhoz, hogy a kötet az ötvenes évek ólom- és vizuális laboratóriumává váljon a kinti okkultizmusnak.
FORGALMI ÉRTÉK
Az Ioannes Indagine asztrológiával, fiziognómiával és kézjóslással foglalkozó kéziratos-könyvei a kiadásban a 17. századi kiadványok ma egyre keresettebbek a nemzetközi antikváriumokban, különösen akkor, ha illusztrációkkal és egységes kötésben teljesek. Hasonló példányok, teljesek és jó állapotban, általában 1 500 és 4 000 euró közötti értéket érnek el, és kiemelkedő állapotú, különösen frissek vagy jelentős európai okkult gyűjteményekből származó példányok esetében magasabb árat érhetnek el.
FIZIKAI LEÍRÁS ÉS ÁLLAPOT
Követő, pergamen kötéssel. Könyvbélyeg: [30], 282 oldal. Előtoll kép, számos díszes kezdőbetű és körülbelül 88 xilográfiás ábra a szövegben, valamint fej- és végjelképek. Olvasott, kézírással és ceruzával készített marginális jegyzetek az első belső lapoknál és a szövegben szóródva. A címlap és a hátoldal halvány bélyegzői. 87/88. oldal kisebb betűhibája miniatűr leválási kár. Néhány oldalszéli behúzás, enyhe sárgulás, foltok. A szöveg és az illusztrációk élesek; a kötés szilárd. Összességében jó darab, jó állapotban. A régi könyveknél, több évszázados történettel, előfordulhatnak kisebb hibák, amelyeket a leírás nem mindig tüntet fel.
TELJES CÍM ÉS SZERZŐ
Deß hochgelehrten Astronomi Ioannes Indagine Astrologia Naturalis.
Strasbourg, Lazari Zetzners Erben, 1630.
Ioannes Indagine [Johannes von Hagen].
KÖRNYEZET ÉS JELENTŐSÉG
Johannes Indagine a német okkultizmus egyik legismertebb alakja volt az első században. Művei jelentősen hozzájárultak a mantikus művészetek elterjedéséhez a német nyelvterületen, abban az időben, amikor az asztrológia és a fiziognómia a természetes emberi természet megalapozott megismerésének hivatalos eszközei voltak. Az Asztrológia Naturalis az e műfaj legteljesebb példányai közé tartozik: az emberi test egy kozmikus térképként értelmezhető, ahol az arc-dinamikák, a kezek formája és az égi konfigurációk megfejthető jelekké válnak. A mű hatalmas olvasóközönséget talált az évszázadokon át, számos latin és német kiadással ismét megjelent. A gazdag didaktikus xilográfiák hozzájárultak ahhoz, hogy orvosok, asztrológusok, alkimisták és az okkult tudományok iránt érdeklődők széles körben megismerjék.

SZERZŐ ÉLETRAJZA
Johannes Indagine, aki korábban Johannes von Hagen volt (1467–1537), teológus, asztrológus, kártolákus és a német Rinascimento egyik legismertebb kézjóslási és fiziognómiai traktátusainak szerzője volt. Művei empirikus megfigyelést, középkori hagyományokat és asztrológiai szimbólumokat ötvöztek, mélyen hatva a tizenkettedik század és a XVII. század közötti európai ezoterikus kultúrára. A brais grafika és a vizuális ábrázolások hozzájárultak a tudás széles körű terjesztéséhez a német ajkú Európában.
NYOMTATÁSTÖRTÉNET ÉS KERESKEDELMI FORGALOM
Műve eredetileg a 16. században jelent meg, majd óriási terjedésnek örvendett az asztrológia és a természetes mágia iránti növekvő érdeklődésnek köszönhetően. A Lazarus Zetzner örökösei által 1630-ban nyomtatott kiadás a strasbourgi, az erőteljes tipográfiai környezetbe illeszkedik, amely fontos volt az erőmágia, az alkimia és a rózsa-krokosz irodalmának forgalmában a protestáns Európában. Zetzner a 17. század egyik legfontosabb ezoterikus szövegkiadója volt.
BIBLIOGRÁFIA ÉS HREFENCES
VD17: Strasbourgi kiadások feltérképezése, Lazari Zetzners Erben, 1630.
WorldCat, könyvtárakban lefoglalt példányok Európában és Amerikában.
Wellcome Collection Library, a kézjóslás és a fiziognómia részlegei.
Thorndike, History of Magic and Experimental Science.
Caillet, Manuel bibliographique des sciences psychiques et occultes.
Houzeau & Lancaster, Bibliographie générale de l’Astronomie.

Az eladó története

Luxus Könyvek: A go-to útmutató a irodalmi kincsek megszerzéséhez! Belevágva a ritka és örökérvényű nyomtatott művek gyűjtésének izgalmas útjába? Itt van a szemtanú gyors összefoglalója, a „Gyűjtő Zsírkártyája”, hogy ne csak lapozz, hanem értéket is gyűjts: 1. Kiadás és ritkaság: A ritkaság a játék neve. Első kiadások, limitált példányszámok, és olyan könyvek, amelyek látványos illusztrációkkal vagy lenyűgöző kötésekkel büszkélkedhetnek? Tekintsd őket a gyűjtővilág VIP-jeinek. 2. Állapot és méret: Képzeld el – egy példány végig megőrzött, kopásoktól mentes állapotban. Most forgassuk fel a kártyákat: kopás, elszíneződés – ők a gonoszok itt. És ne felejtsd el felmérni a méreteket, mert a könyv mérete is számít a gyűjtők univerzumában. 3. Hitelesség: A hamisítványok és másolatok világában a könyv hitelességének igazolása a szuperhős lépésed. Szakértői vizsgálat és hitelesítés – megbízható segítőid ebben a küldetésben. 4. Származás (provenance): Kivel volt együtt a könyv előtted? Ha a könyv híres személyekkel kapcsolódott össze vagy történelmi események kereszttűzében járt, az értéke az egekbe szökik. Minden könyvnek megvan a maga története, de néhányé nagyobb dobás. 5. Kérés és piaci trendek: A könyvek értékeit tekintsd úgy, mint az irodalmi világ tőzsdéjét. Maradj éber a gyűjtői trendek és piaci mozgások terén, hogy kiaknázhasd az érték hullámait. 6. Tárgykör: Néhány téma olyan, mint a jó bor – idővel csak jobb lesz. Merülj el olyan témákban, amelyek időtálló vonzerővel bírnak, vagy lovagolj a kulturális és történelmi relevancia felé, amely most bontakozik. 7. Kötés és dizájn: A szépség nem csak a külsőn múlik. Bonyolult kötéseket, lenyűgöző fedeleket és illusztrációkat – ezek a kiegészítők, amelyek a gyűjtemény szemében a kifutóra készítik a könyvet. 8. Kapcsolati példányok: Személyes érintésű könyvek – legyen szó a szerzővel való kapcsolatról vagy hírességhez fűződő kötődésről – megnövelik a történeti hatást. Egy könyv egy backstory-vel? Számíthatsz rá. 9. Befektetési potenciál: Szenvedély az motor, de néhány gyűjtő a jövőbeli hozamokra is vadászik. Megjegyzendő azonban, hogy a könyvpiac olyan kiszámíthatatlan lehet, mint egy cselekménycsavar. 10. Szakértői tanács: Új vagy a játékban? Ne menj egyedül. Kérj tanácsot a könyv-guruktól, járj könyvvásárokon, és csatlakozz gyűjtői közösségekhez. Mi, a Luxus Könyvek, a ritka könyvek galaxisának Yodái vagyunk, segítve, hogy gyűjteményeid a kifinomultságot és a kulturális tekintélyt sugallják. Mert a ritka könyvek gyűjtése nem csak a dollárjelek körül forog – ez a hagyaték megőrzésének és az irodalmi kincsek felölelésének útja. Boldog gyűjtést!”} }```0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0}
Fordítás a Google Fordító által

A CSILLAGOKBAN ÍRTA DESTINY: A TERMÉSZETES TUDOMÁNYOK ASTROLÓGIAI JELENÉSE A KÉZjóslás ÉS A OKKULT TUDOMÁNYOK KÖRÖN
Ez a ritka német kiadás az Ioannes Indagine Naturalis Asztrológia című művének az egyik legelbűvölőbb összegzése a Rinascimenti és az első Barokk közötti terjedő jövendőmondó művészeteknek. Az ezoterikus német kultúra titokzatos és befolyásos alakja, Indagine olyan interpretációs rendszert épít, amelyben az asztrológia, a fiziognómia és a kézjóslás egyetlen, az embert teljes egészében értelmező olvasatba tömörül, amelyet kozmikus megfelelések határoznak meg. A mű tükrözi azt a történelmi időszakot, amikor az orvostudomány, a természetes mágia és az emberi test megfigyelése még nem különültek el diszciplínákként, hanem egyetlen szimbolikus világnézet részét alkották az univerzumról. A sokszoros xilográfiás illusztrációk és a díszítő berakások hozzájárulnak ahhoz, hogy a kötet az ötvenes évek ólom- és vizuális laboratóriumává váljon a kinti okkultizmusnak.
FORGALMI ÉRTÉK
Az Ioannes Indagine asztrológiával, fiziognómiával és kézjóslással foglalkozó kéziratos-könyvei a kiadásban a 17. századi kiadványok ma egyre keresettebbek a nemzetközi antikváriumokban, különösen akkor, ha illusztrációkkal és egységes kötésben teljesek. Hasonló példányok, teljesek és jó állapotban, általában 1 500 és 4 000 euró közötti értéket érnek el, és kiemelkedő állapotú, különösen frissek vagy jelentős európai okkult gyűjteményekből származó példányok esetében magasabb árat érhetnek el.
FIZIKAI LEÍRÁS ÉS ÁLLAPOT
Követő, pergamen kötéssel. Könyvbélyeg: [30], 282 oldal. Előtoll kép, számos díszes kezdőbetű és körülbelül 88 xilográfiás ábra a szövegben, valamint fej- és végjelképek. Olvasott, kézírással és ceruzával készített marginális jegyzetek az első belső lapoknál és a szövegben szóródva. A címlap és a hátoldal halvány bélyegzői. 87/88. oldal kisebb betűhibája miniatűr leválási kár. Néhány oldalszéli behúzás, enyhe sárgulás, foltok. A szöveg és az illusztrációk élesek; a kötés szilárd. Összességében jó darab, jó állapotban. A régi könyveknél, több évszázados történettel, előfordulhatnak kisebb hibák, amelyeket a leírás nem mindig tüntet fel.
TELJES CÍM ÉS SZERZŐ
Deß hochgelehrten Astronomi Ioannes Indagine Astrologia Naturalis.
Strasbourg, Lazari Zetzners Erben, 1630.
Ioannes Indagine [Johannes von Hagen].
KÖRNYEZET ÉS JELENTŐSÉG
Johannes Indagine a német okkultizmus egyik legismertebb alakja volt az első században. Művei jelentősen hozzájárultak a mantikus művészetek elterjedéséhez a német nyelvterületen, abban az időben, amikor az asztrológia és a fiziognómia a természetes emberi természet megalapozott megismerésének hivatalos eszközei voltak. Az Asztrológia Naturalis az e műfaj legteljesebb példányai közé tartozik: az emberi test egy kozmikus térképként értelmezhető, ahol az arc-dinamikák, a kezek formája és az égi konfigurációk megfejthető jelekké válnak. A mű hatalmas olvasóközönséget talált az évszázadokon át, számos latin és német kiadással ismét megjelent. A gazdag didaktikus xilográfiák hozzájárultak ahhoz, hogy orvosok, asztrológusok, alkimisták és az okkult tudományok iránt érdeklődők széles körben megismerjék.

SZERZŐ ÉLETRAJZA
Johannes Indagine, aki korábban Johannes von Hagen volt (1467–1537), teológus, asztrológus, kártolákus és a német Rinascimento egyik legismertebb kézjóslási és fiziognómiai traktátusainak szerzője volt. Művei empirikus megfigyelést, középkori hagyományokat és asztrológiai szimbólumokat ötvöztek, mélyen hatva a tizenkettedik század és a XVII. század közötti európai ezoterikus kultúrára. A brais grafika és a vizuális ábrázolások hozzájárultak a tudás széles körű terjesztéséhez a német ajkú Európában.
NYOMTATÁSTÖRTÉNET ÉS KERESKEDELMI FORGALOM
Műve eredetileg a 16. században jelent meg, majd óriási terjedésnek örvendett az asztrológia és a természetes mágia iránti növekvő érdeklődésnek köszönhetően. A Lazarus Zetzner örökösei által 1630-ban nyomtatott kiadás a strasbourgi, az erőteljes tipográfiai környezetbe illeszkedik, amely fontos volt az erőmágia, az alkimia és a rózsa-krokosz irodalmának forgalmában a protestáns Európában. Zetzner a 17. század egyik legfontosabb ezoterikus szövegkiadója volt.
BIBLIOGRÁFIA ÉS HREFENCES
VD17: Strasbourgi kiadások feltérképezése, Lazari Zetzners Erben, 1630.
WorldCat, könyvtárakban lefoglalt példányok Európában és Amerikában.
Wellcome Collection Library, a kézjóslás és a fiziognómia részlegei.
Thorndike, History of Magic and Experimental Science.
Caillet, Manuel bibliographique des sciences psychiques et occultes.
Houzeau & Lancaster, Bibliographie générale de l’Astronomie.

Az eladó története

Luxus Könyvek: A go-to útmutató a irodalmi kincsek megszerzéséhez! Belevágva a ritka és örökérvényű nyomtatott művek gyűjtésének izgalmas útjába? Itt van a szemtanú gyors összefoglalója, a „Gyűjtő Zsírkártyája”, hogy ne csak lapozz, hanem értéket is gyűjts: 1. Kiadás és ritkaság: A ritkaság a játék neve. Első kiadások, limitált példányszámok, és olyan könyvek, amelyek látványos illusztrációkkal vagy lenyűgöző kötésekkel büszkélkedhetnek? Tekintsd őket a gyűjtővilág VIP-jeinek. 2. Állapot és méret: Képzeld el – egy példány végig megőrzött, kopásoktól mentes állapotban. Most forgassuk fel a kártyákat: kopás, elszíneződés – ők a gonoszok itt. És ne felejtsd el felmérni a méreteket, mert a könyv mérete is számít a gyűjtők univerzumában. 3. Hitelesség: A hamisítványok és másolatok világában a könyv hitelességének igazolása a szuperhős lépésed. Szakértői vizsgálat és hitelesítés – megbízható segítőid ebben a küldetésben. 4. Származás (provenance): Kivel volt együtt a könyv előtted? Ha a könyv híres személyekkel kapcsolódott össze vagy történelmi események kereszttűzében járt, az értéke az egekbe szökik. Minden könyvnek megvan a maga története, de néhányé nagyobb dobás. 5. Kérés és piaci trendek: A könyvek értékeit tekintsd úgy, mint az irodalmi világ tőzsdéjét. Maradj éber a gyűjtői trendek és piaci mozgások terén, hogy kiaknázhasd az érték hullámait. 6. Tárgykör: Néhány téma olyan, mint a jó bor – idővel csak jobb lesz. Merülj el olyan témákban, amelyek időtálló vonzerővel bírnak, vagy lovagolj a kulturális és történelmi relevancia felé, amely most bontakozik. 7. Kötés és dizájn: A szépség nem csak a külsőn múlik. Bonyolult kötéseket, lenyűgöző fedeleket és illusztrációkat – ezek a kiegészítők, amelyek a gyűjtemény szemében a kifutóra készítik a könyvet. 8. Kapcsolati példányok: Személyes érintésű könyvek – legyen szó a szerzővel való kapcsolatról vagy hírességhez fűződő kötődésről – megnövelik a történeti hatást. Egy könyv egy backstory-vel? Számíthatsz rá. 9. Befektetési potenciál: Szenvedély az motor, de néhány gyűjtő a jövőbeli hozamokra is vadászik. Megjegyzendő azonban, hogy a könyvpiac olyan kiszámíthatatlan lehet, mint egy cselekménycsavar. 10. Szakértői tanács: Új vagy a játékban? Ne menj egyedül. Kérj tanácsot a könyv-guruktól, járj könyvvásárokon, és csatlakozz gyűjtői közösségekhez. Mi, a Luxus Könyvek, a ritka könyvek galaxisának Yodái vagyunk, segítve, hogy gyűjteményeid a kifinomultságot és a kulturális tekintélyt sugallják. Mert a ritka könyvek gyűjtése nem csak a dollárjelek körül forog – ez a hagyaték megőrzésének és az irodalmi kincsek felölelésének útja. Boldog gyűjtést!”} }```0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0;0}
Fordítás a Google Fordító által

Részletek

Könyvek száma
1
Téma
Ezotéria
Könyvcím
Astrologia Naturalis
Szerző/ Illusztrátor
Ioannis Indagine
Állapot
Publication year oldest item
1630
Height
162 mm
Példány
1. kiadás ebben a formátumban, Illusztrált kiadás
Width
109 mm
Nyelv
Német
Original language
Igen
Kiadó
Strasburgo, Lazari Zetzners Erben, 1630
Kötés
Pergamen
Extrák
Hozzáadott lapok
Oldalak száma
312
OlaszországEllenőrzött
104
Eladott tárgyak
100%
protop

Hasonló tárgyak

Önnek ajánlott:

Könyvek