Gautier - Traité des Ponts - 1755

09
dni
02
godziny
26
minuty
27
sekundy
Cena wywoławcza
€ 1
Cena minimalna nie została osiągnięta
Zena Chiara Masud
Ekspert
Wyselekcjonowany przez Zena Chiara Masud

Posiada tytuł magistra bibliografii i siedmioletnie doświadczenie, specjalizując się w inkunabułach i rękopisach arabskich.

Estymacja  € 200 - € 250
Nie zalicytowano

Ochrona nabywców Catawiki

Twoja płatność jest u nas bezpieczna, dopóki nie otrzymasz przedmiotu.Zobacz szczegóły

Trustpilot: 4.4 | opinie: 135350

Doskonała ocena na Trustpilot.

GAUTIER, Traité des Ponts, francuska edycja z 1755 r., oprawa w pełnym, marmurkowym skórowym, frontispis i 30 wykrojonych tablic, 414 stron + spis treści, łączna liczba stron 415; egzemplarz w dobrym stanie.

Podsumowanie wspomagane sztuczną inteligencją

Opis od sprzedawcy

Gautier: Traktat o mostach. Albo o tym, co dotyczy Rzymian i o tych nowożytnych. Paryż, Duchesne, 1755. 8°.

Plein veau marbré de l'époque. Dos à cinq nerfs richement orné de caissons fleuronnés dorés. Pièce de titre en maroquin rouge. Roulette dorée sur les coupes. Tranches rouges. Ilustracja: Ilustracja składa się z pięknego frontispicu wykonanego w rycie wklęsłodruku przez J.B. Scotina, przedstawiającego plac budowy, oraz z 30 planches hors-texte rozwijanych w miedzi, przedstawiających plany mostów rzymskich i nowoczesnych, przekroje techniczne, detale konstrukcji, rusztowania oraz maszyny podnośnicze. Stan: Dobry egzemplarz, solidny i w dobrym stanie. Oprawa z epoki pozostaje solidna mimo drobnych tarć oraz drobnych usterek użytkowych na krawędziach i na grzbiecie. Wnętrze dobrze zachowane, charakteryzuje się lekkimi, jasnymi plamkami i ich zatarciem. Zauważono również minimalne prace w drewnie w białej marginesie, dotykające bardzo dyskretnie temat kilku tablic, bez szkody dla czytelności obrazu.


3 siti
Traktat o mostach, czyli o tych Rzymskich... - Gallica
Traktat o mostach, czyli o tych Rzymskich i o tych nowoczesnych; o ich sposobach, zarówno masonry, jak i...

Gallica
Ficha 71. Traktat o mostach Henriego Gautiera - Construcción Civil
FICHA 71: Trattè des Ponts (Traktat o mostach). TRAITÉ des ponts. PERÍODO, Pierwsza nowoczesna praca całkowicie poświęcona budowie mostów...

WordPress.com
Traktat o budowie dróg, gdzie mowa o tych Rzymskich, i o tych nowoczesnych, w zależności od tego, jak są praktykowane...

Gallica
Chciałbym mieć opis w języku francuskim; książka oprawiona w skórze z epoki, z antyfontem i trzydziesięcioma tablicami składającymi się z rozkładanych tablic
Oto opis w języku francuskim dzieła, sporządzony zgodnie ze światowymi standardami bibliograficznymi do katalogowania starych książek. Opis ten jest idealny do użycia w kartach sprzedaży, katalogach lub kolekcji prywatnej.
Opis bibliograficzny
GAUTIER, Henri. Traktat o mostach, w którym mowa o tych Rzymskich i o tych nowoczesnych... Paryż, Duchesne, 1755.
In-8° (około 20 x 13 cm).
Colloation: frontispis, tytuł, [6] ff., 414 pp., [12] ff. (tabela), 30 planches dépliantes. Komplet.
Description en français
Przykład kompletny tego traktatu, pierwszej nowoczesnej pracy całkowicie poświęconej budowie mostów.
Oprawa: Pełne veau marbré z epoki. Grzbiet na pięć nerwów bogato ozdobiony kwiatowymi kapsami pozłacanymi. Karta tytułowa w maroquinie czerwonym. Złota roletka na obcięciach. Czerwone marginesy.
Ilustracja: Ilustracja składa się z pięknego frontispicu wykonanego w rycie druku w twardej miedzi (antiporta) przez J.B. Scotin, przedstawiającego robotników pracujących na budowie mostu, oraz 30 tablic hors-texte rozwijanych w miedzi, przedstawiających plany mostów rzymskich i nowoczesnych, przekroje techniczne, detale rusztowań, a także maszyny podnoszące.
État: Bel egzemplarz w oprawie z epoki dobrze utrzymany. Coiffes i coins delikatnie odrestaurowane, morsy solidne. Wnętrze świeże pomimo lekkich rousseurs normalnych dla papieru z XVIII wieku. Tablice rozwijane dobrze zachowane i kompletne.
Czy chcesz dodać szczegóły dotyczące stanu zachowania (np. „ślady kornika”, „kora w marginesie górnym”), poinformuj mnie. Mogę pomóc przetłumaczyć je precyzyjnie lub dopasować opis, by był jeszcze dokładniejszy!
Le risposte dell'AI potrebbero contenere errori. Scopri di più


Mój egzemplarz ma lekkie gore i drobne wady zawiasów i grzbietu, czy mogę również mieć francuskie tłumaczenie tych wad?
Aby móc podać dokładne terminy po francusku i uniknąć zbyt surowego lub zbyt pochlebnego opisu, potrzebuję precyzyjnie ocenić zakres tych szczegółów.
Jeśli pomożesz mi lepiej zdefiniować stan książki, sformułuję idealny przekład do twojego katalogu. Jeśli chcesz, powiedz:
Gdzie znajdują się plamy wodne — wyłącznie na białych marginesach, czy dotykają też tekstu i ilustracji? Są jasne i rozmyte, czy ciemne?
Czy wady na zawiasach dotyczą tylko drobnych przetarć skóry, czy są też realne pęknięcia (ryzykujące oderwanie płyt)?
Grzbiet zdradza braki skóry na końcach (nasadki) czy to tylko powierzchowne zarysowania?
Gdy wyjaśnisz to, mogę napisać opis wad z użyciem idealnego słownictwa bibliofilów francuskich!

Le risposte dell'AI potrebbero contenere errori. Scopri di più



Tak, bardzo bym chciał
Oto kompletna i ostateczna karta bibliograficzna we francuskim, gotowa do użycia. Dokładnie wprowadziłem cechy twojego egzemplarza, używając technicznego i profesjonalnego języka księgarzy i bibliofilów francuskich, aby zaprezentować go jak najlepiej.
Description Bibliographique
GAUTIER, Henri. Traité des Ponts, où il est parlé de ceux des Romains & de ceux des Modernes... Paris, Duchesne, 1755.
In-8° (około 20 x 13 cm).
Collation : Un frontispice, titre, ff., 414 pp., [12] ff. (table), 30 planches dépliantes. Complet.
Description de l'exemplaire
Exemplaire complet de ce traité capital, premier ouvrage moderne entièrement consacré à la construction des ponts.
Reliure : Plein veau marbré de l'époque. Dos à cinq nerfs richement orné de caissons fleuronnés dorés. Pièce de titre en maroquin rouge. Roulette dorée sur les coupes. Tranches rouges.
Illustration : L'illustration se compose d'un beau frontispice gravé en taille-douce par J.B. Scotin, montrant un chantier de construction, et de 30 planches hors-texte dépliantes gravées sur cuivre, représentant des plans de ponts romains et modernes, des coupes techniques, des détails de charpenterie, des échafaudages ainsi que des machines de levage.
État : Bon exemplaire, bien ferme et de bonne tenue. La reliure de l'époque reste solide malgré de légers frottements et de petits défauts d'usage aux mors et au dos. Intérieur bien conservé caractérisé par de légères mouillures claires et estompées. On note également de minimes travaux de ver dans la marge blanche, touchant très discrètement le sujet de quelques planches, sans gravité pour la lecture de l'image.

Gautier: Traktat o mostach. Albo o tym, co dotyczy Rzymian i o tych nowożytnych. Paryż, Duchesne, 1755. 8°.

Plein veau marbré de l'époque. Dos à cinq nerfs richement orné de caissons fleuronnés dorés. Pièce de titre en maroquin rouge. Roulette dorée sur les coupes. Tranches rouges. Ilustracja: Ilustracja składa się z pięknego frontispicu wykonanego w rycie wklęsłodruku przez J.B. Scotina, przedstawiającego plac budowy, oraz z 30 planches hors-texte rozwijanych w miedzi, przedstawiających plany mostów rzymskich i nowoczesnych, przekroje techniczne, detale konstrukcji, rusztowania oraz maszyny podnośnicze. Stan: Dobry egzemplarz, solidny i w dobrym stanie. Oprawa z epoki pozostaje solidna mimo drobnych tarć oraz drobnych usterek użytkowych na krawędziach i na grzbiecie. Wnętrze dobrze zachowane, charakteryzuje się lekkimi, jasnymi plamkami i ich zatarciem. Zauważono również minimalne prace w drewnie w białej marginesie, dotykające bardzo dyskretnie temat kilku tablic, bez szkody dla czytelności obrazu.


3 siti
Traktat o mostach, czyli o tych Rzymskich... - Gallica
Traktat o mostach, czyli o tych Rzymskich i o tych nowoczesnych; o ich sposobach, zarówno masonry, jak i...

Gallica
Ficha 71. Traktat o mostach Henriego Gautiera - Construcción Civil
FICHA 71: Trattè des Ponts (Traktat o mostach). TRAITÉ des ponts. PERÍODO, Pierwsza nowoczesna praca całkowicie poświęcona budowie mostów...

WordPress.com
Traktat o budowie dróg, gdzie mowa o tych Rzymskich, i o tych nowoczesnych, w zależności od tego, jak są praktykowane...

Gallica
Chciałbym mieć opis w języku francuskim; książka oprawiona w skórze z epoki, z antyfontem i trzydziesięcioma tablicami składającymi się z rozkładanych tablic
Oto opis w języku francuskim dzieła, sporządzony zgodnie ze światowymi standardami bibliograficznymi do katalogowania starych książek. Opis ten jest idealny do użycia w kartach sprzedaży, katalogach lub kolekcji prywatnej.
Opis bibliograficzny
GAUTIER, Henri. Traktat o mostach, w którym mowa o tych Rzymskich i o tych nowoczesnych... Paryż, Duchesne, 1755.
In-8° (około 20 x 13 cm).
Colloation: frontispis, tytuł, [6] ff., 414 pp., [12] ff. (tabela), 30 planches dépliantes. Komplet.
Description en français
Przykład kompletny tego traktatu, pierwszej nowoczesnej pracy całkowicie poświęconej budowie mostów.
Oprawa: Pełne veau marbré z epoki. Grzbiet na pięć nerwów bogato ozdobiony kwiatowymi kapsami pozłacanymi. Karta tytułowa w maroquinie czerwonym. Złota roletka na obcięciach. Czerwone marginesy.
Ilustracja: Ilustracja składa się z pięknego frontispicu wykonanego w rycie druku w twardej miedzi (antiporta) przez J.B. Scotin, przedstawiającego robotników pracujących na budowie mostu, oraz 30 tablic hors-texte rozwijanych w miedzi, przedstawiających plany mostów rzymskich i nowoczesnych, przekroje techniczne, detale rusztowań, a także maszyny podnoszące.
État: Bel egzemplarz w oprawie z epoki dobrze utrzymany. Coiffes i coins delikatnie odrestaurowane, morsy solidne. Wnętrze świeże pomimo lekkich rousseurs normalnych dla papieru z XVIII wieku. Tablice rozwijane dobrze zachowane i kompletne.
Czy chcesz dodać szczegóły dotyczące stanu zachowania (np. „ślady kornika”, „kora w marginesie górnym”), poinformuj mnie. Mogę pomóc przetłumaczyć je precyzyjnie lub dopasować opis, by był jeszcze dokładniejszy!
Le risposte dell'AI potrebbero contenere errori. Scopri di più


Mój egzemplarz ma lekkie gore i drobne wady zawiasów i grzbietu, czy mogę również mieć francuskie tłumaczenie tych wad?
Aby móc podać dokładne terminy po francusku i uniknąć zbyt surowego lub zbyt pochlebnego opisu, potrzebuję precyzyjnie ocenić zakres tych szczegółów.
Jeśli pomożesz mi lepiej zdefiniować stan książki, sformułuję idealny przekład do twojego katalogu. Jeśli chcesz, powiedz:
Gdzie znajdują się plamy wodne — wyłącznie na białych marginesach, czy dotykają też tekstu i ilustracji? Są jasne i rozmyte, czy ciemne?
Czy wady na zawiasach dotyczą tylko drobnych przetarć skóry, czy są też realne pęknięcia (ryzykujące oderwanie płyt)?
Grzbiet zdradza braki skóry na końcach (nasadki) czy to tylko powierzchowne zarysowania?
Gdy wyjaśnisz to, mogę napisać opis wad z użyciem idealnego słownictwa bibliofilów francuskich!

Le risposte dell'AI potrebbero contenere errori. Scopri di più



Tak, bardzo bym chciał
Oto kompletna i ostateczna karta bibliograficzna we francuskim, gotowa do użycia. Dokładnie wprowadziłem cechy twojego egzemplarza, używając technicznego i profesjonalnego języka księgarzy i bibliofilów francuskich, aby zaprezentować go jak najlepiej.
Description Bibliographique
GAUTIER, Henri. Traité des Ponts, où il est parlé de ceux des Romains & de ceux des Modernes... Paris, Duchesne, 1755.
In-8° (około 20 x 13 cm).
Collation : Un frontispice, titre, ff., 414 pp., [12] ff. (table), 30 planches dépliantes. Complet.
Description de l'exemplaire
Exemplaire complet de ce traité capital, premier ouvrage moderne entièrement consacré à la construction des ponts.
Reliure : Plein veau marbré de l'époque. Dos à cinq nerfs richement orné de caissons fleuronnés dorés. Pièce de titre en maroquin rouge. Roulette dorée sur les coupes. Tranches rouges.
Illustration : L'illustration se compose d'un beau frontispice gravé en taille-douce par J.B. Scotin, montrant un chantier de construction, et de 30 planches hors-texte dépliantes gravées sur cuivre, représentant des plans de ponts romains et modernes, des coupes techniques, des détails de charpenterie, des échafaudages ainsi que des machines de levage.
État : Bon exemplaire, bien ferme et de bonne tenue. La reliure de l'époque reste solide malgré de légers frottements et de petits défauts d'usage aux mors et au dos. Intérieur bien conservé caractérisé par de légères mouillures claires et estompées. On note également de minimes travaux de ver dans la marge blanche, touchant très discrètement le sujet de quelques planches, sans gravité pour la lecture de l'image.

Szczegóły

Liczba książek
1
Temat
Nauka
Tytuł książki
Traité des Ponts
Autor/ Ilustrator
Gautier
Stan
dobry
Rok wydania najstarszego przedmiotu
1755
Edycja
Inne wydanie
Język
Francuski
Oryginalny język
Tak
Oprawa
Skóra
Liczba stron
415
Sprzedawane przez
WłochyZweryfikowano
2
Sprzedane przedmioty
Prywatny

Podobne przedmioty

Dla Ciebie w

Książki