Ublast - Match Race Chronograph - UBMRC42BK - Mænd - 2026
Over seks års professionel erfaring inden for ure med stort netværk.
Catawikis køberbeskyttelse
Din betaling er sikker hos os, indtil du modtager din genstand.Se flere oplysninger
Trustpilot 4.4 | %{antal} anmeldelser
Bedømt som Fremragende på Trustpilot.
Urmodel Match Race Chronograph (reference UBMRC42BK) med quartzurværk, 42 mm rustfrit stål kasse, rustfrit stål lænke over 200 mm lang, ny med original æske, papirer og international garanti, afsendelse forsikret.
Beskrivelse fra sælger
Official Authorized Dealer
UBLAST er et italiensk registreret mærke.
Vi præsenterer modellen "UBLAST MATCH RACE"
Rustfri stål kasse 316L - mineralglas - japansk quartz kronograf Miyota OS20
Funktion: timer - minutter - sekunder – dato – krone
Kasse: 42x14mm – stål 316L
Dial: dato ved kl. 4 – luminescerende index og visere – 3 kronehovedos
Bezel: alu – drejelig unidirektional 120 kliks
Bevægelse: japansk kronograf quartz Miyota OS20
Værk: mineralglas
Krone: rustfrit stål 316L – skrues ind ved kl. 3
Bagkasse: rustfrit stål 316L - skrues på
Urrem: rustfrit stål 316L - ca. 240 mm incl. kasse
Lukning: rustfrit stål 316L - foldelukning med sikkerhedsclips
Vandtæthed: 10ATM - 100 meter
Køn: herre
Vægt: ca. 150 g
BETINGELSER
Ny – aldrig båret – international garanti 2 år inkluderet
INDhold
INFO
VIGTIG BEMÆRKNING FØR FØRSTE BRUG
REGEL FOR ALLE URE MED DATO
LOGISTIK/LAGER
Alle ordrer afsendes fra vores lager i ITALIEN
INTERN AS i Danmark og i Europa
Ingen yderligere afgifter inden for Den Europæiske Union
EKSPORT UDEN for EU - VERDEN
FEEDBACK
Sælger's Historie
Oversat af Google OversætOfficial Authorized Dealer
Kasse: 42x14mm – stål 316L
Værk: mineralglas