Nicole Lubbers - Wild Bloom XL

01
dag
15
timer
47
minutter
25
sekunder
Nuværende bud
€ 20
Ingen mindstepris
Giulia Resti
Ekspert
Galleri Estimat  € 2.500 - € 3.000
NL
€ 20
FR
€ 15
AT
€ 10

Catawikis køberbeskyttelse

Din betaling er sikker hos os, indtil du modtager din genstand.Se flere oplysninger

Trustpilot 4.4 | %{antal} anmeldelser

Bedømt som Fremragende på Trustpilot.

Nicole Lubberss digitale maleri Wild Bloom XL, 90 × 90 cm, flerfarvet portræt, original udgave (2026), håndsigneret, i god stand, rullet lærred sendt direkte fra kunstneren.

AI-assisteret oversigt

Beskrivelse fra sælger

Noget af Nicole Lubbers, billedkunstner.

Nicole blev udråbt til en af verdens 100 bedste kvindelige kunstnere.
Og hun bliver anerkendt som en mester i kunst og får en soludstilling på Times Square i New York.

Transformér dit rum med Nicole Lubbbers værk, et betagende abstrakt værk, der hylder kraften i vedholdenhed og opstemt fremgang. Lubbers er kendt for sin innovative tilgang til abstrakt kunst; hun bruger en iøjnefaldende farvepalet og dynamiske former for at skabe en fængslende visuel fortælling.

De rige farver og komplekse teksturer i værket fanger beskueren og inviterer til refleksion over temaer som udholdenhed og styrke. Den dristige komposition gør værket til det ideelle midtpunkt i forskellige miljøer, fra moderne opholdsstuer til elegante kontorer og raffinerede gallerier.

Du modtager dette kunstværk som en rullet lærredskopi. Det betyder, at stoffet sendes løst og ulistreret. Vi gør dette med omhu for at beskytte værket optimalt under transport og samtidig give friheden til at få det indrammet eller forlænget præcis som želp.
Lad stoffet blive professionelt spændt med en rammetrås-maskine på en spændliste.

Eller vælg en smukkere indramning efter valg – med eller uden glas, afhængig af din stil.

Nogle hobbyforretninger eller indrammere tilbyder også gør-det-selv-pakker til at spændemaleriet selv.

Nicole's arbejde er mere end blot et kunstværk: det er en stærk besked om vedvarende elegance og stræben efter storhed. Omfavn energien og inspirationen, den bringer ind i dit rum, og lad den tjene som en konstant påmindelse om skønheden ved at overvinde udfordringer.

Hun vil også have en fælles udstilling med kunstneren Michael Lam.

Denne udstilling hedder: Harmony in Motion: Two Artists, One Vision
Michael Lam og Nicole Lubbers
I en fremtrædende fejring af kunstnerisk synergi vil Michael Lam og Nicole Lubbers pryde Times Squares store skærm med deres fælles udstilling, Harmony in Motion: Two Artists, One Vision. Denne banebrydende begivenhed samler to unikke kreative stemmer for at vise en fusion af teknikker, stilarter og udtryk, forenet af deres fælles passion for den transformerende kraft i kunst.

Michael Lam, en mester i Single Stroke Painting, fascinerer publikum i årtier med sin evne til at formidle dybde og følelse i et flydende penselstrøg. Hans arbejder er beviset på disciplinen og den meditative koncentration, der er nødvendig for at forandre kompleksitet til enkelhed. Hvert slag bærer en iboende rytme, der afspejler bevægelse og livets essens.

Nicole Lubbers derimod er kendt for sine strukturerede, skulpturelle kompositioner, der glider grænserne mellem maleri og relief. Hendes værker undersøger samspillet mellem lys og skygge og giver en håndgribelig oplevelse, der inviterer besøgende til at undersøge flere sensoriske niveauer.

Sammen har Michael og Nicole kurateret en udstilling, hvor deres forskellige kunstneriske sprog flyder sammen til en harmonisk dialog. Temaet lilla – en farve ofte forbundet med kreativitet, spiritualitet og transformation – fungerer som en rød tråd og væver deres værker sammen til en sammenhængende visuel fortælling. Dette samarbejde fejrer balancen mellem bevægelse og stilhed, flydende form og tekstur, og inviterer publikum til at dykke ned i et rum, hvor kontraster er komplementære.

Premieren på udstillingen på Times Squares ikoniske skærm markerer en betydningsfuld milepæl for begge kunstnere. Times Square, kendt som Wegkruisen af Verden, byder på et enestående platform for at præsentere deres vision for et globalt publikum. Som baggrund for byens pulserende energi lover Harmony in Motion at fange publikums interesse og efterlade et varigt indtryk på en af verdens mest ikoniske scener.

Harmony in Motion: Two Artists, One Vision er mere end en kunstudstilling; det er et bevis på kraften i samarbejde, skønheden i mangfoldighed og den fælles menneskelige oplevelse, som kunst kan fremkalde. Gennem deres arbejde minder Michael Lam og Nicole Lubbers os om, at harmoni, både i kunst og i livet, opstår når vi omfavner vores forskelle og ligheder.

Denne uundværlige begivenhed vil tænde Times Square og invitere alle til at få øje på mødet mellem to artistiske rejser, der mødes i en åndedrættende vision.

Derudover vil der næste års april blive afholdt en soloudstilling på Times Square, New York: Beyond the surface.

Nicole har en udstilling i Venedig fra 14. til 22. september; herefter følger Bellini, Firenze og Kina.

Disse udstillinger finder alle sted i denne efterår.

Nicole har en udstilling i Montecosaro fra 7-7-2024 til 20-7-2024. Nicole

har vundet en vigtig pris: Kommunalens Institutionelle Pris i Montecosaro kommune.

Nicole er udvalgt som Årets Kunstner 2024 ved Belgrade Biennale. Denne pris blev overrakt af MR Milinko, Kunstagent og formand for Belgrade Art Salon.

Nicole opnåede andenpladsen ved World ART Awards: The Most Innovative Artist 2024. Nicole Lubbers har i sommer haft en vernissage i Venedig og Belgrad.
Deres egen hjemmeside er også at besøge www.nicolelubbersart.nl.

Nicole blev for nylig nomineret og vil deltage i World Art Awards 2024. Hun er nomineret af Thom Bierdz, den kendte skuespiller, forfatter og kunstner, formand for World Art Awards. Tre af hendes værker er optaget i disse priser. For hendes første værk tog hun 5. plads.

Nicole Lubbers har i sommer haft en vernissage i Venedig, Belgrad og Belgien.

Nicole Lubbers er en hollandsk kunstner. Hun bor i den østlige del af landet.
Denne lovende kunstner beskrives som excentrisk og innovativ.
Nicole Lubbers arbejder med forskellige strømninger inden for kunst.
Hun bruger ofte forskellige materialer.
Dette værk leveres med et ægthedscertifikat.

Noget af Nicole Lubbers, billedkunstner.

Nicole blev udråbt til en af verdens 100 bedste kvindelige kunstnere.
Og hun bliver anerkendt som en mester i kunst og får en soludstilling på Times Square i New York.

Transformér dit rum med Nicole Lubbbers værk, et betagende abstrakt værk, der hylder kraften i vedholdenhed og opstemt fremgang. Lubbers er kendt for sin innovative tilgang til abstrakt kunst; hun bruger en iøjnefaldende farvepalet og dynamiske former for at skabe en fængslende visuel fortælling.

De rige farver og komplekse teksturer i værket fanger beskueren og inviterer til refleksion over temaer som udholdenhed og styrke. Den dristige komposition gør værket til det ideelle midtpunkt i forskellige miljøer, fra moderne opholdsstuer til elegante kontorer og raffinerede gallerier.

Du modtager dette kunstværk som en rullet lærredskopi. Det betyder, at stoffet sendes løst og ulistreret. Vi gør dette med omhu for at beskytte værket optimalt under transport og samtidig give friheden til at få det indrammet eller forlænget præcis som želp.
Lad stoffet blive professionelt spændt med en rammetrås-maskine på en spændliste.

Eller vælg en smukkere indramning efter valg – med eller uden glas, afhængig af din stil.

Nogle hobbyforretninger eller indrammere tilbyder også gør-det-selv-pakker til at spændemaleriet selv.

Nicole's arbejde er mere end blot et kunstværk: det er en stærk besked om vedvarende elegance og stræben efter storhed. Omfavn energien og inspirationen, den bringer ind i dit rum, og lad den tjene som en konstant påmindelse om skønheden ved at overvinde udfordringer.

Hun vil også have en fælles udstilling med kunstneren Michael Lam.

Denne udstilling hedder: Harmony in Motion: Two Artists, One Vision
Michael Lam og Nicole Lubbers
I en fremtrædende fejring af kunstnerisk synergi vil Michael Lam og Nicole Lubbers pryde Times Squares store skærm med deres fælles udstilling, Harmony in Motion: Two Artists, One Vision. Denne banebrydende begivenhed samler to unikke kreative stemmer for at vise en fusion af teknikker, stilarter og udtryk, forenet af deres fælles passion for den transformerende kraft i kunst.

Michael Lam, en mester i Single Stroke Painting, fascinerer publikum i årtier med sin evne til at formidle dybde og følelse i et flydende penselstrøg. Hans arbejder er beviset på disciplinen og den meditative koncentration, der er nødvendig for at forandre kompleksitet til enkelhed. Hvert slag bærer en iboende rytme, der afspejler bevægelse og livets essens.

Nicole Lubbers derimod er kendt for sine strukturerede, skulpturelle kompositioner, der glider grænserne mellem maleri og relief. Hendes værker undersøger samspillet mellem lys og skygge og giver en håndgribelig oplevelse, der inviterer besøgende til at undersøge flere sensoriske niveauer.

Sammen har Michael og Nicole kurateret en udstilling, hvor deres forskellige kunstneriske sprog flyder sammen til en harmonisk dialog. Temaet lilla – en farve ofte forbundet med kreativitet, spiritualitet og transformation – fungerer som en rød tråd og væver deres værker sammen til en sammenhængende visuel fortælling. Dette samarbejde fejrer balancen mellem bevægelse og stilhed, flydende form og tekstur, og inviterer publikum til at dykke ned i et rum, hvor kontraster er komplementære.

Premieren på udstillingen på Times Squares ikoniske skærm markerer en betydningsfuld milepæl for begge kunstnere. Times Square, kendt som Wegkruisen af Verden, byder på et enestående platform for at præsentere deres vision for et globalt publikum. Som baggrund for byens pulserende energi lover Harmony in Motion at fange publikums interesse og efterlade et varigt indtryk på en af verdens mest ikoniske scener.

Harmony in Motion: Two Artists, One Vision er mere end en kunstudstilling; det er et bevis på kraften i samarbejde, skønheden i mangfoldighed og den fælles menneskelige oplevelse, som kunst kan fremkalde. Gennem deres arbejde minder Michael Lam og Nicole Lubbers os om, at harmoni, både i kunst og i livet, opstår når vi omfavner vores forskelle og ligheder.

Denne uundværlige begivenhed vil tænde Times Square og invitere alle til at få øje på mødet mellem to artistiske rejser, der mødes i en åndedrættende vision.

Derudover vil der næste års april blive afholdt en soloudstilling på Times Square, New York: Beyond the surface.

Nicole har en udstilling i Venedig fra 14. til 22. september; herefter følger Bellini, Firenze og Kina.

Disse udstillinger finder alle sted i denne efterår.

Nicole har en udstilling i Montecosaro fra 7-7-2024 til 20-7-2024. Nicole

har vundet en vigtig pris: Kommunalens Institutionelle Pris i Montecosaro kommune.

Nicole er udvalgt som Årets Kunstner 2024 ved Belgrade Biennale. Denne pris blev overrakt af MR Milinko, Kunstagent og formand for Belgrade Art Salon.

Nicole opnåede andenpladsen ved World ART Awards: The Most Innovative Artist 2024. Nicole Lubbers har i sommer haft en vernissage i Venedig og Belgrad.
Deres egen hjemmeside er også at besøge www.nicolelubbersart.nl.

Nicole blev for nylig nomineret og vil deltage i World Art Awards 2024. Hun er nomineret af Thom Bierdz, den kendte skuespiller, forfatter og kunstner, formand for World Art Awards. Tre af hendes værker er optaget i disse priser. For hendes første værk tog hun 5. plads.

Nicole Lubbers har i sommer haft en vernissage i Venedig, Belgrad og Belgien.

Nicole Lubbers er en hollandsk kunstner. Hun bor i den østlige del af landet.
Denne lovende kunstner beskrives som excentrisk og innovativ.
Nicole Lubbers arbejder med forskellige strømninger inden for kunst.
Hun bruger ofte forskellige materialer.
Dette værk leveres med et ægthedscertifikat.

Detaljer

Kunstner
Nicole Lubbers
Udgave
Original
Solgt af
Direkte fra kunstneren
Solgt med ramme
Nej
Værkets titel
Wild Bloom XL
Teknik
Digitalt maleri
Signatur
Håndunderskrevet
Oprindelsesland
Holland
År
2026
Stand
God stand
Farve
Mangefarvet
Højde
90 cm
Bredde
90 cm
Vægt
140 g
Skildring/Tema
Portræt
Stil
Street art‎
Periode
2020+
Solgt af
HollandBekræftet
3198
Genstande solgt
95,27%
pro

Lignende genstande

Til dig i

Moderne og samtidskunst