Ublast - Quadrangular Index - Sapphire Glass - REF.UBQDRIND40BU - Ltd.Edition - Mænd - 2026
dage
17
timer
35
minutter
37
Bedømt som Fremragende på Trustpilot.
UBLAST Quadrangular Index, Limited Edition, REF.UBQDRIND40BU, automatisk NH36-ur i 40 mm rustfrit stål kasse med safirglas, lysende påsatte indeksmarkører og 20 mm rustfrit stållænke, leveres med originalboks og -papirer samt toårig international garanti.
AI-assisteret oversigt
Beskrivelse fra sælger
Official Authorized Dealer
UBLAST er et italiensk registreret mærke.
Vi foreslår modellen "UBLAST - QUADRANGULAR INDEX" Limited Edition
FUNKTIONER: timer - minutter - sekunder - datomandat - italiensk/engelsk
SKÆR: rustfrit stål 316L
BEZEL: rustfrit stål 316L - fastgjort med 8 skruer
DIAMETER: Ø 40 mm
HJÆLDERHØJDE: 11 mm
FINERING: børstet - poleret
KRON: skruebelastet - rustfrit stål 316L
GLAS: safir glas fladt
BAGLOK: skruetæt - rustfrit stål 316L
VANDTÆTHED: 10 ATM - 100 meter
URKASSE: automatisk Seiko NH36
SKÆRM: mat med guilloche - applikerede lume-indikatorer - luminescerende visere
LUKKEMEKANISME: 18 mm foldesløjfe - rustfrit stål 316L
STRAP: 20 mm rustfrit stål 316L
VÆGT: 163 g
BETINGELSER
Ny, aldrig båret – inkl. international garanti på 2 år
INDHOLD
INFO
VIGTIGT: FØRSTE BRUG
REGEL FOR ALLE URE MED DATOMANDAT
LOGISTIK/LAGER
Alle ordrer afsendes fra vores lager i Italien
SENDER MED TRYGT FORSIKRING - NATIONALT OG EUROPA
Ingen yderligere afgifter betales inden for Den Europæiske Union
SENDER MED TRYGT FORSIKRING - UDEN for Europa - VERDEN
FEEDBACK
Sælger's Historie
Oversat af Google Oversæt
Official Authorized Dealer
SKÆR: rustfrit stål 316L
DIAMETER: Ø 40 mm
HJÆLDERHØJDE: 11 mm
FINERING: børstet - poleret
GLAS: safir glas fladt
VANDTÆTHED: 10 ATM - 100 meter
URKASSE: automatisk Seiko NH36
VÆGT: 163 g
BETINGELSER
INDHOLD
INFO
VIGTIGT: FØRSTE BRUG
LOGISTIK/LAGER
Model
Quadrangular Index - Sapphire Glass
Urremmens materiale
Stål
Referencenummer
REF.UBQDRIND40BU - Ltd.Edition
Urremmens længde
Lang (over 200 mm)
Urkassens diameter
40 mm
Genstande solgt
100%