Ublast - Traveler Automatic World Time - REF.UBTR47BN - Mænd - 2026
dage
12
timer
48
minutter
57
Bedømt som Fremragende på Trustpilot.
Traveler Automatic World Time ur med en 47 mm rustfrit stål kasse, automatisk Miyota 8217 bevægelse, læderrem (lang), reference REF.UBTR47BN, ny med original æske, papirer og international 2-årig garanti.
AI-assisteret oversigt
Beskrivelse fra sælger
Officiel autoriseret forhandler
UBLAST er et italiensk registreret mærke.
Vi tilbyder modellen "UBLAST TRAVELER World Time Zone"
Funktion: timer - minutter - sekunder – dato - verdens tidszoner
Kasse: 47x14mm rustfrit stål 316L – dobbelt krone
Urskive: dato ved kl. 3 - 24-timers kule ved kl. 9 - luminescerende indeks og visere
Bezel: rustfrit stål 316L
Bevægelse: japansk automatisk Miyota 8217
Sæde/glas: safirglas
Krone: rustfrit stål 316L
Bagkasse: rustfrit stål 316L
Rem: ægte læder Made in Italy – (ca. 250 mm inkl. urkasse)
Slid: rustfrit stål 316L – foldelukning/ spur
Vandtæthed: 30ATM - 300 meter
Køn: herre
Vægt: ca. 110 g
BETINGELSER
Nyt, aldrig båret – 2 års international garanti inkluderet
INDHOLD
INFO
VIGTIGT NOTAT FØR FØRSTE BRUG
REGEL FOR ALLE UR MED DATOFORRING
LOGISTIK/LAGER
Alle ordrer afsendes fra vores lager i ITALIEN
NATIONEL FRAGT OG EUROPA
Ingen ekstra afgift inden for Den Europæiske Union
EKSTRAEUROPA – VERDEN
Oversat af Google Oversæt
Bezel: rustfrit stål 316L
Sæde/glas: safirglas
Krone: rustfrit stål 316L
Bagkasse: rustfrit stål 316L
Vandtæthed: 30ATM - 300 meter
Køn: herre
Vægt: ca. 110 g
BETINGELSER
INDHOLD
INFO
VIGTIGT NOTAT FØR FØRSTE BRUG
LOGISTIK/LAGER
NATIONEL FRAGT OG EUROPA
EKSTRAEUROPA – VERDEN
Model
Traveler Automatic World Time
Urremmens materiale
Læder
Referencenummer
REF.UBTR47BN
Urremmens længde
Lang (over 200 mm)
Urkassens diameter
47 mm
Genstande solgt
100%