dage
19
timer
28
minutter
29
Bedømt som Fremragende på Trustpilot.
Chronomatic - Compass - Limited Edition, reference REF.UBCHMCOM47BU, en 47 mm stål ur med automatisk schweizisk chronograf, læderrem, leveres med original æske, papirer og to års international garanti.
AI-assisteret oversigt
Beskrivelse fra sælger
Officiel Autoriseret Forhandler
UBLAST er et italiensk registreret mærke.
Vi tilbyder modellen "CHRONOMATIC - COMPASS - LTD. EDITION - MECCANICA SVIZZERA"
Funktioner: kompas - chronograf - timer - minutter - sekunder – dato
Kasse: 47x14 mm, rustfrit stål 316L – dobbelt krone
-Lunette: rustfrit stål 316L
Urværk: automatisk chronograf Swiss Made Landeron calibre 72
Vitre: safirglas
Krone 1: skrues ned - rustfrit stål 316L
Krone 2: skrues ned - rustfrit stål 316L
Genskruet bagcover: skrues ned - rustfrit stål 316L
Stel: ægte håndlavet læder Made in Italy – 22 mm
Remlængde: ca. 260 mm inkl. kasse
Lukning: foldemekanisme - rustfrit stål 316L – 20 mm
Vandtæthed: 30 ATM - 300 meter
Køn: herre
Vægt: ca. 155 g
FORBEHOLD
Nyt, aldrig båret – inkluderet international garanti på 2 år
INDhold
INFO
VIGTIG NOTA TIL FØRSTE BRUG
REGEL VEDR. ALLE URE MED DATO
LOGISTIK/LAGER
Alle ordrer afsendes fra vores lager i ITALIEN
NATIONEL L Og EUROPA FRA FRI FRAGT
Ingen yderligere afgifter inden for EU
EKSTRA EUROPA – VERDEN
Oversat af Google Oversæt
-Lunette: rustfrit stål 316L
Vitre: safirglas
Vandtæthed: 30 ATM - 300 meter
Køn: herre
Vægt: ca. 155 g
FORBEHOLD
INDhold
INFO
VIGTIG NOTA TIL FØRSTE BRUG
REGEL VEDR. ALLE URE MED DATO
LOGISTIK/LAGER
EKSTRA EUROPA – VERDEN
Model
Chronomatic - Compass - Ltd. Edition
Urremmens materiale
Læder
Referencenummer
REF.UBCHMCOM47BU - Automatic Swiss Mechanics
Urremmens længde
Lang (over 200 mm)
Urkassens diameter
47 mm
Genstande solgt
100%