Ublast - Elegant Chronograph - REF. UBELCH40WH - Mænd - 2026
dage
13
timer
30
minutter
01
sekund
Bedømt som Fremragende på Trustpilot.
Ublast Elegant Chronograph til herrer, 40 mm stålkasse, kvartsurværk, læderrem længere end 200 mm, inklusive original æske, papirer og international garanti.
AI-assisteret oversigt
Beskrivelse fra sælger
Official Authorized Dealer
UBLAST er et italiensk registreret mærke.
Vi foreslår modellen " UBLAST ELEGANT "
Rustfri stål kasse 316L - mineralglas - japansk kvarts kronograf Miyota OS21 - rem i ægte læder
Funktion: timer - minutter - sekunder – dato – kronograf
kasse: 40x11mm – rustfrit stål 316L
4-tals datofelt – indeks og luminescerende visere – 2 kronografkugler
Tårnkrone: rustfrit stål 316L
Bevægelse: japansk kronograf kvarts Miyota OS21
Glas: buet mineralglas
Kronen: rustfrit stål 316L – skrues i kl. 3
Bagside: rustfrit stål 316L - skrues fast
Rem: ægte læder - (ca. 250 mm inkl. kasse)
Lås: rustfrit stål 316L - spænde/nåle
Vandtæthed: 5ATM - 50 meter
Køn: herre
Vægt: ca. 60 g
BETINGELSER
Nyt, aldrig båret – 2 års international garanti inkluderet
INDhold
INFO
VIGTIG NOTAT PRIMÆR BRUG
REGEL FOR ALLE URE MED DATERFUNKTION
LOGISTIK/LAGER
Alle ordrer afsendes fra vores lager i ITALIEN
INDLANDS- OG EUROPA-FRAGT
Ingen yderligere afgifter inden for Den Europæiske Union
EKSPORT TIL VERDEN
FEEDBACK
Sælger's Historie
Oversat af Google Oversæt
Official Authorized Dealer
Tårnkrone: rustfrit stål 316L
Glas: buet mineralglas
Vandtæthed: 5ATM - 50 meter
Køn: herre
Vægt: ca. 60 g
BETINGELSER
INDhold
INFO
VIGTIG NOTAT PRIMÆR BRUG
LOGISTIK/LAGER
INDLANDS- OG EUROPA-FRAGT
EKSPORT TIL VERDEN
Model
Elegant Chronograph
Urremmens materiale
Læder
Referencenummer
REF. UBELCH40WH
Urremmens længde
Lang (over 200 mm)
Værk
Quartz
Urkassens diameter
40 mm
Genstande solgt
100%