Philip Watch - Museum - Power Reserve - Automatic - 40 mm - Mænd - 2020+

04
dage
14
timer
49
minutter
52
sekunder
Nuværende bud
€ 165
Mindstepris ikke opfyldt
Alfonso Minondo
Ekspert
Udvalgt af Alfonso Minondo

Over seks års professionel erfaring inden for ure med stort netværk.

Detailhandels Estimat  € 1.200 - € 1.400
2 andre mennesker holder øje med dette objekt
SI
€ 165
SI
€ 155
SI
€ 145

Catawikis køberbeskyttelse

Din betaling er sikker hos os, indtil du modtager din genstand.Se flere oplysninger

Trustpilot 4.4 | %{antal} anmeldelser

Bedømt som Fremragende på Trustpilot.

Philip Watch Museum Limited Edition til mænd, 40 mm stål-case med rosaguld finish, hvid urskive, brunt læderrem 20 mm, automatisk bevægelig Sellita SW279-1 bevægelse, ca. 41 timers power reserve indikator, gennemgående safirglasbagkasse, skruelåg krone, leveres med æske, papirer og toårig international garanti.

AI-assisteret oversigt

Beskrivelse fra sælger

Philip Watch Museum Limited Edition er en raffineret udtryk for traditionel schweizisk urværk, skabt til entusiaster der værdsætter mekanisk håndværk og tidsløv elegance. I hjertet slår den velkendte Sellita SW279-1 automatikværk, et schweizisk produceret kaliber, der fejres for sin pålidelighed, præcision og smidige ydeevne. Udstyret med en kraftreserver-komplikation tilbyder dette ur en praktisk og sofistikeret måde at overvåge den tilbageværende energi lagret i mainspringet, hvilket sikrer at dit ur altid er klar til at yde. Sellita SW279-1 har cirka 41 timers kraftreserve og er specifikt designet til at integrere en kraftreserve-indikator på urskiven.

Den smukt afbalancerede hvide skive forstærkes af elegante rosaguld-akkenter, der skaber en klassisk og luksuriøs æstetik, der glider ubesværet fra forretningsbeklædning til formelle anledninger. Kraftreserve-visningen tilfører både visuel karakter og mekanisk dybde og bliver et fokuspunkt for samlere, der værdsætter chronologiske detaljer.

Når uret vendes om, afsløres en gennemskuelig glasbagkasse, der fremviser det intrikate automatikværk og den tilpassede rotor indgraveret med Philip Watch-monogrammet. En dobbelt buet safirglas forbedrer læsbarheden samtidig med at tilføje en vintagedrevet charme, og skruelåserkronen og bagkassen giver ekstra holdbarhed og sikkerhed.

Kombinerer italiensk elegance med autentisk schweizisk ingeniørkunst er denne Museum-udgave mere end et ur — det er en fejring af mekanisk kunsthåndværk, fremhævet af sin karakteristiske kraftreserve-indikator og den vedvarende kvalitet af schweizisk urværk.

Tekniske specifikationer – Philip Watch Museum Limited Edition

Kollektion: Philip Watch Museum Limited Edition
Oprindelsesland: Schweiz Ydeevne
Kaliber: Sellita SW279-1
Urværkstype: Automatik (selvtræk)
Komplikation: Kraftreserve-indikator
Kraftreserve: Cirka 41 timer
Tilpasset oscillerende rotor med indgraveret monogram
Funktioner: Timer, minutter, sekunder, kraftreservevisning
Kasse: Materiale: Rustfrit stål med rosaguldfinish
Diameter: 40 mm
Tykkelse: 12,55 mm
Overfladefinish: Poleret og/satinskråskåret
Skruelåskrone
Skruetil exhibitionskassebagkasse
Gennemsigtig bagkasse der viser bevægelsen
Skivefarve: Hvid
Detaljer: Rosaguld-finishede indeks og visere
Kraftreservevisning på skiven
Dobbelt buet safirglas
Skriftbestandigt safirmateriale
Rem-materiale: Brunt ægte læder Bredde: 20 mm
Lukning: Butterfly foldelukke med trykknapper
vandafvisning: 3 ATM / 30 meter

Yderligere funktioner

Begrænset udgave model
Exhibition-udkasten bagkasse
Personlig rotor
Schweizisk automatisk bevægelse
Kraftreserve-komplikation
Original Philip Watch præsentationsboks
Officiel international 2-års Philip Watch garanti

Vi sender vores varer med tyveriforsikring.

Med over 20 års erfaring er vi specialiserede i videresalg af ægte mærkeure og smykker. Hver eneste vare i vores Catawiki-butik er 100% original. Vores dedikerede team er forpligtet til at gøre luksusmærker tilgængelige for alle. Shop med tillid — gennemsigtighed og tillid er kernen i alt, vi gør.

Sælger's Historie

Med mere end 20 års erfaring specialiserer vi os i gensalg af autentiske mærkeure og smykker. Hver enkelt vare i vores Catawiki-butik er 100% original og fabriksny. Vores dedikerede team arbejder for at gøre luksusmærker tilgængelige for alle kunder. Køb med tillid — gennemsigtighed og tillid er kernen i alt, hvad vi gør.
Oversat af Google Oversæt

Philip Watch Museum Limited Edition er en raffineret udtryk for traditionel schweizisk urværk, skabt til entusiaster der værdsætter mekanisk håndværk og tidsløv elegance. I hjertet slår den velkendte Sellita SW279-1 automatikværk, et schweizisk produceret kaliber, der fejres for sin pålidelighed, præcision og smidige ydeevne. Udstyret med en kraftreserver-komplikation tilbyder dette ur en praktisk og sofistikeret måde at overvåge den tilbageværende energi lagret i mainspringet, hvilket sikrer at dit ur altid er klar til at yde. Sellita SW279-1 har cirka 41 timers kraftreserve og er specifikt designet til at integrere en kraftreserve-indikator på urskiven.

Den smukt afbalancerede hvide skive forstærkes af elegante rosaguld-akkenter, der skaber en klassisk og luksuriøs æstetik, der glider ubesværet fra forretningsbeklædning til formelle anledninger. Kraftreserve-visningen tilfører både visuel karakter og mekanisk dybde og bliver et fokuspunkt for samlere, der værdsætter chronologiske detaljer.

Når uret vendes om, afsløres en gennemskuelig glasbagkasse, der fremviser det intrikate automatikværk og den tilpassede rotor indgraveret med Philip Watch-monogrammet. En dobbelt buet safirglas forbedrer læsbarheden samtidig med at tilføje en vintagedrevet charme, og skruelåserkronen og bagkassen giver ekstra holdbarhed og sikkerhed.

Kombinerer italiensk elegance med autentisk schweizisk ingeniørkunst er denne Museum-udgave mere end et ur — det er en fejring af mekanisk kunsthåndværk, fremhævet af sin karakteristiske kraftreserve-indikator og den vedvarende kvalitet af schweizisk urværk.

Tekniske specifikationer – Philip Watch Museum Limited Edition

Kollektion: Philip Watch Museum Limited Edition
Oprindelsesland: Schweiz Ydeevne
Kaliber: Sellita SW279-1
Urværkstype: Automatik (selvtræk)
Komplikation: Kraftreserve-indikator
Kraftreserve: Cirka 41 timer
Tilpasset oscillerende rotor med indgraveret monogram
Funktioner: Timer, minutter, sekunder, kraftreservevisning
Kasse: Materiale: Rustfrit stål med rosaguldfinish
Diameter: 40 mm
Tykkelse: 12,55 mm
Overfladefinish: Poleret og/satinskråskåret
Skruelåskrone
Skruetil exhibitionskassebagkasse
Gennemsigtig bagkasse der viser bevægelsen
Skivefarve: Hvid
Detaljer: Rosaguld-finishede indeks og visere
Kraftreservevisning på skiven
Dobbelt buet safirglas
Skriftbestandigt safirmateriale
Rem-materiale: Brunt ægte læder Bredde: 20 mm
Lukning: Butterfly foldelukke med trykknapper
vandafvisning: 3 ATM / 30 meter

Yderligere funktioner

Begrænset udgave model
Exhibition-udkasten bagkasse
Personlig rotor
Schweizisk automatisk bevægelse
Kraftreserve-komplikation
Original Philip Watch præsentationsboks
Officiel international 2-års Philip Watch garanti

Vi sender vores varer med tyveriforsikring.

Med over 20 års erfaring er vi specialiserede i videresalg af ægte mærkeure og smykker. Hver eneste vare i vores Catawiki-butik er 100% original. Vores dedikerede team er forpligtet til at gøre luksusmærker tilgængelige for alle. Shop med tillid — gennemsigtighed og tillid er kernen i alt, vi gør.

Sælger's Historie

Med mere end 20 års erfaring specialiserer vi os i gensalg af autentiske mærkeure og smykker. Hver enkelt vare i vores Catawiki-butik er 100% original og fabriksny. Vores dedikerede team arbejder for at gøre luksusmærker tilgængelige for alle kunder. Køb med tillid — gennemsigtighed og tillid er kernen i alt, hvad vi gør.
Oversat af Google Oversæt

Detaljer

Mærke
Philip Watch
Køn
Mænd
Model
Museum - Power Reserve - Automatic - 40 mm
Urremmens materiale
Læder
Afsendt forsikret
Ja
Urremmens længde
Almindelig (180-200 mm)
Periode
2020+
Ommalet urskive
Nej
Værk
Automatisk
Farve på urskive
Hvid
Kapselmateriale
Pink guld, Rustfrit stål
Original æske medfølger
Ja
Originale papirer medfølger
Ja
Urkassens diameter
40 mm
Originalt garantibevis medfølger
Ja
Stand
Ny
Solgt af
HollandBekræftet
2147
Genstande solgt
99,63%
protop

Lignende genstande

Til dig i

Armbåndsure