Ublast - Oracle Bronze Ltd. Edition - REF.UBORA40FLBU - Män - 2026
Mer än sex års professionell erfarenhet inom klockor med stort nätverk.
Catawikis köparskydd
Din betalning är säker hos oss tills du får ditt objekt.Se detaljer
Trustpilot 4.4 | 133188 omdömen
Betygsatt utmärkt på Trustpilot.
UBLAST Oracle Bronze Limited Edition, Ref. REF.UBORA40FLBU, en 40 mm bronzekonstruktion med automatisk Seiko NH35-urverk, läderband långt över 200 mm, ny med originalbox, dokumentation och tvåårs internationell garanti, vattentät till 300 m.
Beskrivning från säljaren
Official Authorized Dealer
UBLAST är ett italienskt registrerat varumärke.
Föreslagen modell “UBLAST - ORACLE BRONZE– Limited Edition“
BOXS: Bronston – safirglas – japansk automat Seiko NH35 – läderband i äkta italiensk tillverkning
Funktion: timmar - minuter – sekunder
Kassett: 40x13,6mm – bronss
Urverk: blåser i relieffer – luminescerande visare
Bezel: bronz – 120 unidirektionella klick
Rörelse: pålitlig japansk automat Seiko NH35 – utgångsreserve 41 timmar – 24 juveler
Glas: bombat safir
Krona: bronz
baksida: 316L rostfritt stål
Band: äkta läder tillverkat i Italien – (cirka 250 mm inklusive boetten)
Lås: bronz – spänne/förlängare
Vattentäthet: 30 ATM - 300 Meter - 990FT
Kön: herr
Vikt: cirka 90 g
SKICK
Ny, aldrig använt – inkluderad internationell garanti i 2 år
INnehåll
INFO
VIKTIG NOT PRIMÖR ANVÄNDNING
REGEL FÖR ALLA KLOCKOR MED DATUM
LOGISTIK/LAGER
Alla beställningar skickas från vårt lager beläget i ITALIEN
NATIONELL OCH EUROPEISK FRAKT
Ingen extra avgift att betala inom Europeiska unionen
EXTRAEUROPA – VÄRLDEN
FEEDBACK
Säljarens berättelse
Översatt av Google ÖversättOfficial Authorized Dealer
Kassett: 40x13,6mm – bronss
Glas: bombat safir
Krona: bronz
baksida: 316L rostfritt stål