Janneau 1976 - Fire Dragon - b. 2012 - 70 cl

09
zile
22
ore
00
minute
35
secunde
Ofertă actuală
€ 1
Preț de rezervă nu a fost atins
Emile Smits
Expert
Selectat de Emile Smits

Lucrează cu whisky, rom și alte spirtoase din 2008 prin cercetare proprie.

Estimat  € 220 - € 270
BE
1 €

Protecția cumpărătorului Catawiki

Plata dvs. este în siguranță la noi până când primiți obiectul. Afișare detalii

Trustpilot 4.4 | 141736 recenzii

Evaluat excelent pe Trustpilot.

Janneau Grand Armagnac Fire Dragon 1976, îmbuteliat în 2012, 70 cl, 48% vol, dintr-un singur butoi, sticle nr. 362/400, însoțit de ambalajul din lemn original și documentație.

Rezumat asistat de inteligență artificială

Descriere de la vânzător

Janneau 1976 - 36 de ani - Fire Dragon - Anul Dragonului - Nr. 362/400 - b. 2012 - 70 cl

Descriere

Janneau Grand Armagnac 1976 – Fire Dragon – Year of the Dragon Limited Edition

Vinut exceptional Grand Armagnac distilat în 1976 și maturat în butoi timp de 36 de ani înainte de a fi îmbuteliat în 2012.

Lansat ca parte a colecției exclusive Dragon Vintages a Janneau, sărbătorind Anul Dragonului Chinezesc. Colecția cuprindea trei vintages: 1988 Earth Dragon, 1976 Fire Dragon și 1964 Wood Dragon.

The 1976 Fire Dragon comes from a single cask and was bottled at cask strength, 47.3% vol.

Acest exemplar provine dintr-un singur butoi și a fost îmbuteliat la tărie de butoi, 47,3% vol.

This example is individually numbered No. 362 of 400 and comes complete with its impressive original decorative wooden presentation case and original documentation.

Acest exemplar este numerotat individual Nr. 362/400 și vine însoțit de impresionanta cutie originală de prezentare din lemn și de documentația originală.

Detalii:

* Janneau Grand Armagnac
* Vintage: 1976
* Fire Dragon – Year of the Dragon
* Aged 36 Years
* Bottled: 2012
* Single Cask
* Cask Strength
* 47.3% vol.
* 70 cl
* Bottle No. 362/400
* Original wooden presentation case
* Original documentation
* Excellent fill level

* Janneau Grand Armagnac
* Vintage: 1976
* Fire Dragon – Year of the Dragon
* Aged 36 Years
* Bottled: 2012
* Single Cask
* Cask Strength
* 47.3% vol.
* 70 cl
* Bottle No. 362/400
* Original wooden presentation case
* Original documentation
* Excellent fill level

Bottle, labels, closure, documentation and presentation case are in the condition clearly shown in the photographs.

Recipientele, etichetele, închiderea, documentația și cutia de prezentare sunt în starea clar vizibilă în fotografii.

A scarce complete presentation from Janneau’s highly distinctive Dragon Vintage series.

O prezentare completă, rară, din seria Dragon Vintage extrem de distinctivă a Janneau.

Will be professionally and securely packed for shipping.

Va fi ambalată profesional și în siguranță pentru expediere.

Povestea Vânzătorului

Colector și comerciant profesionist specializat în whisky rar, băuturi spirtoase vintage, vin și șampanie. Sursez sticle din colecții private, licitații și crame cu tradiție îndelungată din întreaga Europă. Fiecare sticlă este inspectată cu grijă și fotografiată în detaliu. Toate expedierile sunt ambalate profesional folosind EWSP rezistent la impact de la NakPak, cu asigurare și serviciu de livrare premium. Satisfacția clienților, autenticitatea și transparența sunt prioritățile mele.
Tradus cu Google

Janneau 1976 - 36 de ani - Fire Dragon - Anul Dragonului - Nr. 362/400 - b. 2012 - 70 cl

Descriere

Janneau Grand Armagnac 1976 – Fire Dragon – Year of the Dragon Limited Edition

Vinut exceptional Grand Armagnac distilat în 1976 și maturat în butoi timp de 36 de ani înainte de a fi îmbuteliat în 2012.

Lansat ca parte a colecției exclusive Dragon Vintages a Janneau, sărbătorind Anul Dragonului Chinezesc. Colecția cuprindea trei vintages: 1988 Earth Dragon, 1976 Fire Dragon și 1964 Wood Dragon.

The 1976 Fire Dragon comes from a single cask and was bottled at cask strength, 47.3% vol.

Acest exemplar provine dintr-un singur butoi și a fost îmbuteliat la tărie de butoi, 47,3% vol.

This example is individually numbered No. 362 of 400 and comes complete with its impressive original decorative wooden presentation case and original documentation.

Acest exemplar este numerotat individual Nr. 362/400 și vine însoțit de impresionanta cutie originală de prezentare din lemn și de documentația originală.

Detalii:

* Janneau Grand Armagnac
* Vintage: 1976
* Fire Dragon – Year of the Dragon
* Aged 36 Years
* Bottled: 2012
* Single Cask
* Cask Strength
* 47.3% vol.
* 70 cl
* Bottle No. 362/400
* Original wooden presentation case
* Original documentation
* Excellent fill level

* Janneau Grand Armagnac
* Vintage: 1976
* Fire Dragon – Year of the Dragon
* Aged 36 Years
* Bottled: 2012
* Single Cask
* Cask Strength
* 47.3% vol.
* 70 cl
* Bottle No. 362/400
* Original wooden presentation case
* Original documentation
* Excellent fill level

Bottle, labels, closure, documentation and presentation case are in the condition clearly shown in the photographs.

Recipientele, etichetele, închiderea, documentația și cutia de prezentare sunt în starea clar vizibilă în fotografii.

A scarce complete presentation from Janneau’s highly distinctive Dragon Vintage series.

O prezentare completă, rară, din seria Dragon Vintage extrem de distinctivă a Janneau.

Will be professionally and securely packed for shipping.

Va fi ambalată profesional și în siguranță pentru expediere.

Povestea Vânzătorului

Colector și comerciant profesionist specializat în whisky rar, băuturi spirtoase vintage, vin și șampanie. Sursez sticle din colecții private, licitații și crame cu tradiție îndelungată din întreaga Europă. Fiecare sticlă este inspectată cu grijă și fotografiată în detaliu. Toate expedierile sunt ambalate profesional folosind EWSP rezistent la impact de la NakPak, cu asigurare și serviciu de livrare premium. Satisfacția clienților, autenticitatea și transparența sunt prioritățile mele.
Tradus cu Google

Detalii

Mixed lot
Nu
Distillery/brand
Janneau
Name/edition
Fire Dragon
Year of distillation
1976
Țara producătoare
Franța
Volumul de pe Etichetă
70 cl
Alcohol %
48%
Year of bottling
2012
Ambalaj
Da
ItaliaVerificat
140
Obiecte vândute
100%
pro

Obiecte similare

  • ​
    ​
    ​
  • ​
    ​
    ​
  • ​
    ​
    ​
  • ​
    ​
    ​
  • ​
    ​
    ​
  • ​
    ​
    ​
  • ​
    ​
    ​
  • ​
    ​
    ​
  • ​
    ​
    ​
  • ​
    ​
    ​

Pentru dvs. în

Rom, Coniac și Spirtoase Fine

  • ​
    ​
    ​
  • ​
    ​
    ​
  • ​
    ​
    ​
  • ​
    ​
    ​
  • ​
    ​
    ​
  • ​
    ​
    ​
  • ​
    ​
    ​
  • ​
    ​
    ​
  • ​
    ​
    ​
  • ​
    ​
    ​