Gautier - Traité des Ponts - 1755

09
dagen
02
uren
24
minuten
58
seconden
Startbod
€ 1
Minimumprijs niet bereikt
Zena Chiara Masud
Expert
Geselecteerd door Zena Chiara Masud

Heeft een masterdiploma in bibliografie en zeven jaar ervaring, gespecialiseerd in incunabelen en Arabische manuscripten.

Geschatte waarde  € 200 - € 250
Geen biedingen uitgebracht

Catawiki Kopersbescherming

Je betaling is veilig bij ons totdat je het object hebt ontvangen.Bekijk details

Trustpilot 4.4 | 135350 reviews

Beoordeeld als "Uitstekend" op Trustpilot.

Gautier's Traité des Ponts, een Franse druk uit 1755 gebonden in vol marmeren kalfsleer met een frontispice en 30 vouwplaten, telt 414+1 pagina's (tabel inbegrepen) en in totaal 415 pagina's, een enkel exemplaar in goede staat.

AI-gegenereerde samenvatting

Beschrijving van de verkoper

GAUTIER, Henri. Traité des Ponts, où il est parlé de ceux des Romains & de ceux des Modernes... Parijs, Duchesne, 1755.
In-8° (ca. 20 x 13 cm).
Collatie: Een frontispice, titel, [6] ff., 414 pp., [12] ff. (tabel), 30 planches dépliantes. Compleet.
Beschrijving in het Frans
Volledig exemplaar van dit kapitale verhandeling, het eerste moderne werk volledig gewijd aan de constructie van bruggen.
Reliure: Volle kalfsleer marbré uit de periode. Rug met vijf nerven rijkelijk versierd met fleuronnée kavissen versierd met goud. Titelplaat in rood maroquin. Goudkant op de randen. Roodgeschuimde snede.
Illustratie: De illustratie bestaat uit een fraaie frontispice gravé en taille-douce (antiporta) door J.B. Scotin, die arbeiders op het brugwerk toont, en uit 30 uitklapbare platen, gravures op koper, die plannen van Romeinse en moderne bruggen, technische doorsnedes, houtconstructie-details, steigers en hefapparatuur voorstellen.
Etat: Mooi exemplaar, goed vast en in goede staat. De ouderwetse reliure blijft solide ondanks lichte wrijving en kleine gebruikssporen aan de mors en aan de rug. Binnenwerk goed bewaard met enkele lichte, heldere morsige vlekken en estompé. Er zijn eveneens minuscule larvenwerkzaamheden in de witte marge, die het onderwerp van enkele platen zeer discreet raken, zonder ernst voor de leesbaarheid van de afbeelding.

3 sites
Traité des ponts, ou il est parlé de ceux des Romains ... - Gallica
Traité des ponts, ou il est parlé de ceux des Romains & de ceux des modernes ; de leurs manieres, tant de ceux de maçonnerie, que...

Gallica
Ficha 71. Traité des Ponts de Henri Gautier - Construcción Civil
FICHA 71: Traitè des Ponts (Tratado de Puentes). PERÍODO, La primera e...

WordPress.com
Traité de la construction des chemins, où il est parlé ... - Gallica
Traité de la construction des chemins, où il est parlé de ceux des Romains, & de ceux des modernes, suivant qu'on les pratique en...

Gallica
Vorrei avere la descrizione in francese, il libro è legato in pelle dell'epoca, con una antiporta e trenta tavole ripiegate
Ecco la descrizione in lingua francese dell'opera, redatta secondo gli standard bibliografici internazionali per la catalogazione di libri antichi. Questa descrizione è ideale da utilizzare per una scheda di vendita, un catalogo o una collezione privata.
Description Bibliographique
GAUTIER, Henri. Traité des Ponts, où il est parlé de ceux des Romains & de ceux des Modernes... Paris, Duchesne, 1755.
In-8° (ca. 20 x 13 cm).
Collation: Un frontispice, titre, [6] ff., 414 pp., [12] ff. (table), 30 planches dépliantes. Complet.
Description en français
Exemplaire complet de ce traité capital, premier ouvrage moderne entièrement consacré à la construction des ponts.
Reliure: Plein veau marbré de l'époque. Dos à cinq nerfs richement orné de caissons fleuronnés dorés. Pièce de titre en maroquin rouge. Roulette dorée sur les coupes. Tranches rouges.
Illustration: De illustratie bestaat uit een fraaie frontispice gravé en taille-douce door J.B. Scotin, die arbeiders op het brugwerk toont, en uit 30 planches hors-texte dépliantes gravées sur cuivre, die plannen van Romeinse en moderne bruggen, technische doorsnedes, details van timmerwerk, steigers en hefwerktuigen voorstellen.
État: Bon exemplaire, bien ferme et de bonne tenue. La reliure de l'époque reste solide malgré de légers frottements et de petits défauts d'usage aux mors et au dos. Intérieur bien conservé caractérisé par de légères mouillures claires et estompées. On note également de minimes travaux de ver dans la marge blanche, touchant très discrètement le sujet de quelques planches, sans gravité pour la lecture de l'image.

Le gore sono sfumate e il difetto è nella cerniera ma il libro è ben compatto...

GAUTIER, Henri. Traité des Ponts, où il est parlé de ceux des Romains & de ceux des Modernes... Parijs, Duchesne, 1755.
In-8° (ca. 20 x 13 cm).
Collatie: Een frontispice, titel, [6] ff., 414 pp., [12] ff. (tabel), 30 planches dépliantes. Compleet.
Beschrijving in het Frans
Volledig exemplaar van dit kapitale verhandeling, het eerste moderne werk volledig gewijd aan de constructie van bruggen.
Reliure: Volle kalfsleer marbré uit de periode. Rug met vijf nerven rijkelijk versierd met fleuronnée kavissen versierd met goud. Titelplaat in rood maroquin. Goudkant op de randen. Roodgeschuimde snede.
Illustratie: De illustratie bestaat uit een fraaie frontispice gravé en taille-douce (antiporta) door J.B. Scotin, die arbeiders op het brugwerk toont, en uit 30 uitklapbare platen, gravures op koper, die plannen van Romeinse en moderne bruggen, technische doorsnedes, houtconstructie-details, steigers en hefapparatuur voorstellen.
Etat: Mooi exemplaar, goed vast en in goede staat. De ouderwetse reliure blijft solide ondanks lichte wrijving en kleine gebruikssporen aan de mors en aan de rug. Binnenwerk goed bewaard met enkele lichte, heldere morsige vlekken en estompé. Er zijn eveneens minuscule larvenwerkzaamheden in de witte marge, die het onderwerp van enkele platen zeer discreet raken, zonder ernst voor de leesbaarheid van de afbeelding.

3 sites
Traité des ponts, ou il est parlé de ceux des Romains ... - Gallica
Traité des ponts, ou il est parlé de ceux des Romains & de ceux des modernes ; de leurs manieres, tant de ceux de maçonnerie, que...

Gallica
Ficha 71. Traité des Ponts de Henri Gautier - Construcción Civil
FICHA 71: Traitè des Ponts (Tratado de Puentes). PERÍODO, La primera e...

WordPress.com
Traité de la construction des chemins, où il est parlé ... - Gallica
Traité de la construction des chemins, où il est parlé de ceux des Romains, & de ceux des modernes, suivant qu'on les pratique en...

Gallica
Vorrei avere la descrizione in francese, il libro è legato in pelle dell'epoca, con una antiporta e trenta tavole ripiegate
Ecco la descrizione in lingua francese dell'opera, redatta secondo gli standard bibliografici internazionali per la catalogazione di libri antichi. Questa descrizione è ideale da utilizzare per una scheda di vendita, un catalogo o una collezione privata.
Description Bibliographique
GAUTIER, Henri. Traité des Ponts, où il est parlé de ceux des Romains & de ceux des Modernes... Paris, Duchesne, 1755.
In-8° (ca. 20 x 13 cm).
Collation: Un frontispice, titre, [6] ff., 414 pp., [12] ff. (table), 30 planches dépliantes. Complet.
Description en français
Exemplaire complet de ce traité capital, premier ouvrage moderne entièrement consacré à la construction des ponts.
Reliure: Plein veau marbré de l'époque. Dos à cinq nerfs richement orné de caissons fleuronnés dorés. Pièce de titre en maroquin rouge. Roulette dorée sur les coupes. Tranches rouges.
Illustration: De illustratie bestaat uit een fraaie frontispice gravé en taille-douce door J.B. Scotin, die arbeiders op het brugwerk toont, en uit 30 planches hors-texte dépliantes gravées sur cuivre, die plannen van Romeinse en moderne bruggen, technische doorsnedes, details van timmerwerk, steigers en hefwerktuigen voorstellen.
État: Bon exemplaire, bien ferme et de bonne tenue. La reliure de l'époque reste solide malgré de légers frottements et de petits défauts d'usage aux mors et au dos. Intérieur bien conservé caractérisé par de légères mouillures claires et estompées. On note également de minimes travaux de ver dans la marge blanche, touchant très discrètement le sujet de quelques planches, sans gravité pour la lecture de l'image.

Le gore sono sfumate e il difetto è nella cerniera ma il libro è ben compatto...

Details

Aantal boeken
1
Onderwerp
Wetenschap
Boektitel
Traité des Ponts
Auteur/ Illustrator
Gautier
Staat
Goed
Publicatiejaar oudste item
1755
Editie
Andere editie
Taal
Frans
Oorspronkelijke taal
Ja
Band
Leder
Aantal pagina‘s.
415
Verkocht door
ItaliëGeverifieerd
2
Objecten verkocht
Particulier

Vergelijkbare objecten

Voor jou in

Boeken